۶۷ میلیارد ریال به اعتبار فرهنگی و اجتماعی آذربایجان‌شرقی اضافه شد

تبریز- ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: از اعتبارات هزینه‌ای سال ۹۸، مبلغ ۴۸ میلیارد ریال و از اعتبارات تملک دارایی‌ها نیز مبلغ ۱۹ میلیارد ریال به ۱۵ دستگاه اجرایی استان تخصیص یافته و در مجموع ۶۷ میلیارد ریال به مجموع اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی استان اضافه شده است.

بدر شکوهی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های استانی طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی، تصویب اعتبار ویژه برای رفع آسیب‌های اجتماعی از سوی شورای اجتماعی کشور را ظرفیت مناسبی برای دستگاه‌های مسوول در این زمینه برشمرد و گفت: دستگاه‌هایی که مشمول این اعتبار هستند برای جذب آن و اجرای زمان‌بندی‌شده برنامه‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اعتبار ابلاغی از سوی وزارت کشور ۱۰۰ درصد تخصیص خواهد یافت، تاکید کرد: دستگاه‌های مسوول مستندسازی اقدامات را نیز در دستور کار قرار دهند تا مراجع بالادستی امکان ارزیابی برنامه‌ها و میزان تأثیرگذاری آنها را داشته باشند.
 

شکوهی با بیان اینکه این اعتبارات بخشی  از منابع حوزه اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌ها در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است، گفت: شورای اجتماعی کشور تأکید دارد که این اعتبارات با اولویت مناطق و محلات حاشیه‌نشین شهرستان‌هایی که دفاتر تسهیل گری در آنها مستقر است هزینه شود که این امر نشانگر اهمیتی است که مناطق حاشیه نشین در سیاست گذاری های کلان کشور پیدا کرده اند.
 
وی، از غلبه نگاه فنی و کالبدی در حوزه مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی در گذشته انتقاد کرد و گفت: هرچند زیرساخت های عمرانی در این حوزه باید تقویت شوند اما جهت رسیدن به توسعه متوازن باید به نیازهای فرهنگی و اجتماعی نیز توجه شود.
 
شکوهی همچنین بر همراهی رسانه ها در مواجهه منطقی با آسیب های اجتماعی به عنوان دیده بان جامعه تأکید کرد و از دستگاه های متولی خواست مشکلات و چالش های حوزه اجتماعی و فرهنگی را به ترتیب اولویت به مدیریت استان اعلام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =