رئیس اتاق: فقدان مقررات موجب انباشت محصولات صادراتی کرمان شد

کرمان - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: عدم تنظیم و وضع مقررات برای محصولات صادراتی آسیب دیده از کرونا، موجب انباشت محصول خرما و پیاز در این استان شد که باید به این مشکل پرداخته و رفع شود.

سیدمهدی طبیب‌زاده روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: درصورتی که ۷۶ میلیارد تومان یارانه کارمزد برای بخش کشاورزی پرداخت شود به رفع مشکلات تولید در کشاورزان کمک می شود.

وی اظهار داشت: اثرات کرونا بر وضعیت اقتصادی و محصولات صادراتی استان کرمان بسیار عمیق ارزیابی می شود و جبران این خسارت ها دشوار است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: در صورتی که فکری برای این مسائل و مشکلات استان کرمان نکنیم، در سال های آینده نیز کسب و کارهای مختلف را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی بیان داشت: اتاق بازرگانی کرمان و بخش خصوصی در ایام شیوع ویروس کرونا سهم خود را در کمک کادر به درمانی انجام داده و باتوجه به مسئولیت اجتماعی در این زمینه خوش درخشیده است.

طبیب‌زاده با اشاره به فعالیت واحدهای تولیدی در شرایط سخت کرونا و تحریم اظهار داشت: بین ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل ها و رسیدن به اجرایی شدن آنها در سازمان های استانی و شهرستانی فاصله بسیاری وجود دارد لذا مصوبات و ابلاغ آنها از سوی دولت و رسانه ها، به منزله لازم الاجرا بودن تلقی شود.

وی تصریح کرد: قوانین مختلفی در سال های گذشته در راستای حمایت از تولید وضع کردیم اما ضرورت دارد که نحوه اداره بنگاه های اقتصادی در شرایط بحرانی جمع‌آوری و مصوب شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: اتاق بازرگانی کرمان همه آنچه را که در زمینه مالیات، بانک ها و بیمه برای کمک به تولید لازم بوده، گردآوری کرده که در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مصوب و در شورای کشور نهایی شود و آمادگی تدوین این قانون کلی در استان کرمان وجود دارد.

وی عنوان کرد: تمامی سیاست گذاری در کمیسیون های اتاق بازرگانی کرمان تشکیل می دهیم که بازوهای اجرای آن تشکل ها هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =