۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83787288
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۸ مرکز خرید تضمینی گندم در استان سمنان پیش‌بینی شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: امسال خرید تضمینی گندم در استان به نرخ ۲۵ هزار ریال در ۲۸ مرکز انجام می‌شود.

محمدباقر منوچهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: اولین مناطقی که خرداد پیش رو برداشت گندم در استان سمنان در آن جا آغاز می‌شود غرب استان سمنان شامل گرمسار، آرادان و ایوانکی است.

وی ادامه داد: پنج مرکز خرید تضمینی گندم در غرب استان سمنان در نظر گرفته شده است که از مجموع پنج مرکز خرید، سه مرکز خرید در شهرستان گرمسار و ۲ مرکز خرید در آرادان برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان بیان کرد: گندم‌های برداشت شده در ایوانکی در مرکز خرید گرمسار خرید تضمینی می‌شود.

وی تصریح کرد: برداشت گندم در استان سمنان از غرب استان آغاز شده و آخرین مناطقی که برداشت گندم انجام می‌شود مربوط به شهرستان شاهرود و میامی است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: امسال بر اساس اعلام سازمان جهادکشاورزی استان برداشت ۹۰ تا ۹۵ هزار تن گندم در استان پیش بینی شده که در که در صورت تحقق پیش ‌بینی پنج هزار تا ۱۰ هزار تن بیشتر از سال گذشته است.

۲ درصد از سهم تولید غلات کشور متعلق به استان سمنان است.

هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان زیر کشت گندم است که از این وسعت کشت گندم  ۲۱ هزار و ۴۴۰ هکتار کشت آبی و یک هزار و ۷۵ هکتار دیم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =