۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83787279
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز کاشت بیش‌ از هفت میلیون گل تابستانه در همدان

همدان- ایرنا- معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: عملیات کاشت هفت میلیون و ۵۰۰ هزار انواع درختچه زینتی و گل ویژه فصل تابستان در این شهر آغاز شد.

مجتبی توتونی روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک عملیات کاشت ۵۰۰ هزار انواع درختچه های زینتی در سطح شهر آغاز شده و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: کاشت هفت میلیون انواع بوته های نشاء و گلدانی نیز از اوایل خردادماه امسال آغاز می شود و تابستانی سرشار از گل را تقدیم شهروندان همدانی و گردشگران خواهیم کرد.

توتونی افزود: طرح جایگزین کردن درخت و درختچه ها در فضای سبز شهری همچنان ادامه دارد و در این طرح از انواع درختچه های زینتی شامل انواع رزها، شمشادها، زرشک، ژونی پروس ، پرطاوسی و یاس زرد و نیز سایر گیاهان سازگار با محیط استفاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کاشت درخت اقاقیا ، افرا، زبان گنجشک، نارون و بید مجنون که نیاز به آب کمتری دارد، نیز همه ساله انجام می شود.

 براساس مصوبه شورای اسلامی شهر همدان، امسال چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای گلکاری و توسعه فضای سبز همدان اختصاص یافته است.

سرانه فضای سبز همدان بیش از ۱۱ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =