یک طرح عمران روستانی در قصرشیرین به بهره‌برداری رسید

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: بهره‌برداری از یک طرح عمران روستایی شامل انجام آسفالت سه کیلومتر جاده روستاهای «صیداحمد» و «کلانتر» از توابع بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.

مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای بهره برداری از این طرح ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که با اجرای آن جاده کمربندی قصرشیرین به راه اصلی این شهرستان متصل شد.

وی اظهارداشت: رودخانه الوند از داخل روستاهای سیداحمد و کلانتر عبور می کند و از نظر موقعیت از روستاهای مهم بخش مرکزی این شهرستان محسوب می شود.

فرماندار قصرشیرین گفت: همه روستاهای بخش مرکزی این شهرستان از راه آسفالته و مناسب برخوردارند که هم اکنون بخش مرکزی این شهرستان دارای ۵۲ روستا است که ۲۶ روستا با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن جمعیت دارای سکنه هستند.

تاتار ادامه داد: قصرشیرین در مجموع بیش از ۴۰۰ کیلومتر راه دارد که ۱۸۰ کیلومتر آن اصلی و فرعی، ۳۵ کیلومتر راه روستایی و ۲۰۰ کیلومتر راه مرزی است.  

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و برخورداری از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارای ۲ بخش مرکزی و سومار است که در امتداد این مرزها، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق انجام می شود.