۳۵۰۰ بسته کمک مومنانه بین نیازمندان دامغان توزیع شد

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: سه‌ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در مرحله دوم اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه، بین خانواده‌های نیازمند این شهرستان توزیع شد.

سرهنگ محمدحسین تقی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحله دوم توزیع بسته‌های معیشتی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و مراکز نیکوکاری، آستان قدس رضوی و سپاه پاسداران پس از شناسایی سه هزار و ۵۰۰ خانوار از نیازمندان شهرستان عملیاتی شد. 

وی اضافه کرد: این بسته‌های معیشتی شامل کالاهای اساسی از جمله گوشت، برنج، قند، رب، چای، ماکارونی، حبوبات و خرما است.

تقی‌پور اظهار داشت: شناسایی افراد نیازمند همچنان ادامه دارد و توزیع بسته‌های معیشتی در راستای این رزمایش نیز در صورت شناسایی نیازمندان جدید در مراحل بعدی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در مرحله اول اجرای این طرح که در اوایل ماه مبارک رمضان انجام شد، ۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان شناسایی شده توزیع شد. 

تقی پور ادامه داد: میانگین ارزش ریالی هر سبد کالایی توزیع شده، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برآورد شده است. 

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: هفت پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در راستای اجرای طرح کمک مومنانه (مواسات) در این شهرستان دایر شده است که مردم می‌توانند وجوه نقد و یا اقلام اهدایی را به این پایگاه تحویل دهند تا در راستای اجرای طرح کمک مومنانه در بین نیازمندان شناسایی شده، توزیع شود.

شهرستان دامغان دارای ۱۸ قشر، ۱۰۷ پایگاه بسیج و ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =