تولید آبزیان پرورشی در هرمزگان به ۳۴هزارتن افزایش می یابد

بندرعباس-ایرنا-سرپرست شیلات هرمزگان گفت: ۲۸هزار و ۶۱۴تن آبزیان پرورشی در استان تولیدشد که با اقدام های جدیددر سال جاری این میزان به ۳۴هزار و ۸۵۰تن افزایش می یابد.

عبدالرسول دریایی روز پنجشنبه در نشست ویدئو کنفراس مدیران کل استان ها افزود: سال گذشته همچنین ۳۰۰هزارتن آبزی صید ازآبهای  استان به همت صیادان شد که در برنامه ریزی های صورت گرفته امسال این مقدار به ۳۱۰هزارتن خواهد رسید.

وی بیان داشت: یکی دیگر از برنامه های سال جهش تولید، افتتاح ۴۲ طرح شیلاتی شامل، ۳۹طرح آبزی پروری و ۳طرح در بخش صید و صیادی است.

سرپرست شیلات هرمزگان اظهار کرد: همچنین امسال در بخش پرورش میگو ۱۴طرح پرورش، ۱۱طرح تکثیر، ۴طرح برق رسانی به سایت های پرورشی، ۹ طرح پرورش ماهی در دریا و یک طرح تکثیر این نوع آبزی با اشتغال ۱۸ هزار و ۳۲ نفر به بهره برداری می رسد.

دریایی، تامین مولدین میگو بدون بیماری، تخصیص ارز دولتی برای تامین سازه های قفس و بچه ماهی، تهیه غذای لارو، تامین اعتبار برق رسانی به سایت های پرورش، صید غیر مجاز، شیوع بیماری کرونا، کمبود اعتبار و تجهیزات یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان را بخشی از مشکلات پیش روی توسعه شیلاتی هرمزگان عنوان کرد.

استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰ هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمارها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت‌های شیلاتی این استان در کشور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =