نبود آموزش کافی در برخورد با فرزندان از مشکلات جامعه است

بیرجند - ایرنا - فرماندار قاینات گفت: نبود آگاهی خانواده‌ها و آموزش کافی در برخورد با فرزندان مشکل جامعه امروزی است.

محمد کریمی روز پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاینات با تاکید بر آگاهی بخشی به خانواده‌ها خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها شد.

وی افزود: در حال حاضر از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در جهت آموزش به خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و عموم مردم درخصوص آثار مخرب و زیانبار مواد مخدر باید استفاده شود.

فرماندار قاینات اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و تولید محتوا و مطالب تاثیرگذار حساسیت ویژه‌ای برای خانواده‌ها ایجاد می‌شود.

وی گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری با موضوع اعتیاد و مبارزه با این پدیده شوم برای کودکان و نوجوانان و آثار تولیدی دانش‌آموزان در این خصوص در دستور کار نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان قاینات هم گفت: بیش از چهار تن انواع مواد مخدر سال ۱۳۹۸ در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ جواد بلوکیان افزود: با فعالیت گسترده و مستمر پلیس، مقدار چهار هزار و ۲۹۲ کیلو و ۹۴۱ گرم انواع مواد مخدر توسط ماموران انتظامی شهرستان قاینات کشف و ضبط شد که افزایش ۷۰ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود گفت: ۸۹۳ عملیات پلیسی در این مدت انجام شده که ۱۴ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی و ۸۹۶ نفر متهم دستگیر و تحویل مقام قضایی شده‌اند.

جانشین فرمانده انتظامی قاینات اظهار داشت: در این مدت و با عملیات پلیس تعداد ۹۹ دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین توقیف و ۶۵ توزیع کننده مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

وی افزود: همچنین از ابتدای امسال در ۱۳۰ عملیات مقدار ۸۱۵ کیلو و ۳۷۲ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۸ باند حمل و توزیع متلاشی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =