فرمانده ارتش پاکستان فرآیند حصارکشی نوار مرزی با ایران را بررسی کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - فرمانده ارتش پاکستان با سفر به 'کویته' مرکز ایالت بلوچستان در جنوب غرب این کشور، در جریان پیشرفت‌های صورت گرفته درخصوص حصارکشی نوار مشترک مرزی با جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرد که ژنرال 'قمر جاوید باجوا' روز چهارشنبه در جریان سفر به شهر کویته، تحولات مربوط به حصارکشی مرزها را بررسی کرد.

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است: فرماندهان نظامی طیف گسترده حصارکشی مرزی را در جریان دیدار با ژنرال باجوا تشریح کردند. اوضاع امنیتی در مرز و ایالت بلوچستان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان، فرمانده نیروهای ارتش در ایالت بلوچستان و فرمانده گردان جنوبی سپاه مرزی که وظیفه مراقبت از مرزهای مشترک این کشور با ایران دارد، نیز در این بازدید ژنرال قمر جاوید باجوا را همراهی کردند.

ژنرال باجوا همچنین وضعیت شیوع ویرس کرونا در ایالت بلوچستان را بررسی کرد و ضمن تاکید بر نیروهای مسلح این کشور برای مشارکت با دولت ایالتی با هدف مهار کووید-۱۹، افزود: بلوچستان، آینده پاکستان بوده و کمک به دولت و مردم این ایالت برای داشتن زندگی صلح آمیز و مرفه وظیفه نیروهای مسلح پاکستان‌ است .

سفر فعلی فرمانده ارتش پاکستان به مرکز ایالت بلوچستان به عنوان استان همجوار مرزی با استان سیستان و بلوچستان جمهوری اسلامی ایران در حالی انجام شد که وی دوشنبه گذشته در تماس تلفنی با سردار 'محمد باقری' رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، با وی درباره ایمنی بیش از پیش مرزهای مشترک تاکید. ژنرال باجوا همچنین سردار باقری را در جریان عملیات حصارکشی نوار مرزی پاکستان با ایران قرار داد.

ژنرال باجوا در این گفت وگوی تلفنی ضمن گزارش اقدامات مهندسی و ایجاد موانع در مرزهای مشترک دو کشور، به روند رو به رشد روابط نظامی و دفاعی ایران و پاکستان اشاره و خواستار افزایش تعاملات و تبادل هیئت‌های کارشناسی برای حفظ و ثبات امنیت مرزها و جلوگیری از اقدامات تروریستی ناامن کننده در مرزهای مشترک شد.

پیشتر  وزارت دفاع پاکستان طرح حصارکشی مرزهای مشترک این کشور با جمهوری اسلامی ایران را اولویت راهبری اسلام‌آباد دانست و بر تکمیل آن در سریعترین زمان تاکید کرد.

این وزارتخانه طرح حصارکشی نوار مرزی مشترک با ایران را به دو مرحله تقسیم کرد که هفته‌های اخیر کمیته بلندپایه هماهنگی اقتصادی این کشور با افزایش بودجه طرح حصارکشی به ۱۸.۶ میلیون دلار موافقت کرد.

براساس این گزارش، وزارت دفاع پاکستان برای مرحله دوم حصارکشی به طول ۱۰۸۰ کیلومتر شامل ساخت ۲۲۵ برجک مرزی و نصب سیستم نظارتی، خواهان افزایش دوباره اعتبارطرح به ۳۰ میلیارد روپیه معادل تقریبا ۱۸۸.۲۹۷ میلیون دلار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار جهان