تمام پرستاران مبتلا به کرونا در مشهد بهبود یافتند

مشهد- ایرنا- رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه گفت: تمام پرستارانی که حین خدمت در بیمارستان‌های این شهر به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته‌اند.

محسن گچپزان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود ۱۵۰ پرستار در مشهد به بیماری کرونا مبتلا شدند.
وی ادامه داد: بیشتر  این پرستاران در بیمارستان‌های ویژه درمان بیماران کرونایی شامل بیمارستان‌های شریعتی، امام رضا (ع) و اکبر مشغول فعالیت بودند که حین خدمت به کرونا مبتلا شدند.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه گفت: طی این مدت برخی از پرستاران مبتلا به کرونا شرایط نامناسب داشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بودند که همه آنها بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.
وی تعداد پرستاران عضو نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه را ۱۱ هزار نفر در شهرستان‌های مشهد، کلات، چناران و فریمان عنوان کرد.
گچپزان افزود: بانوان بیش از ۶۵ درصد پرستاران شاغل در بیمارستان‌های مشهد را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: طبق مصوبه دولت افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران برای پرستاران استخدام رسمی اعمال شده که دستورالعمل اجرای آن برای پرستاران شرکتی نیز در حال انجام است. 

رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه پیگیری برای پرداخت فوق‌العاده ویژه به پرستاران را یکی از اقدامات در حال انجام برای قدردانی از خدمات آنان در طول دوران کرونا عنوان کرد.
هم اکنون بیش از ۱۳ هزار نفر در کادر پرستاری مناطق زیرپوشش  دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعم از خصوصی و دولتی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.
افزون بر ۷۵ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.

به گفته رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ۲۴ اردیبهشت ماه جاری ۱۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۷۸۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۸۹ هزار و ۴۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =