تحقق شعار جهش تولید نیازمند همکاری مردم و مسوولان است

اراک - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده و تحقق این خواسته معظم‌له بیش از هر چیز نیازمند همدلی، تعامل و همکاری مردم و مسوولان است.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی عصر چهارشنبه در جمع مدیران، ائمه جمعه و نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی افزود: وحدت مصداق بارز حرکت در مسیر ارزش های انقلاب اسلامی است که مدیران و دولتمردان نقش مهمی در تحقق آن دارند.  
وی ادامه داد: تمامی برنامه های مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید حول محور وحدت ملی و حمایت از ولی فقیه تدوین شود چرا که این مهم ابزار اقتدار و عزت ملت ایران است
وی اظهار داشت: اختلاف نظر و سلیقه در تمام لایه‌های مدیریتی وجود دارد اما هنر مسوولان باید این باشد که با وجود این اختلافات نسبت حل مشکلات مردم و سازندگی استان تعامل و همدلی را در دستور کار قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: اختلاف سلیقه مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نباید مانع پیشرفت و توسعه همه‌جانبه این استان شود.  

وی ادامه داد: مسوولان باید مشکلات و مسائل موجود را از طریق مجرای قانونی پیگیری کرده و به جای منفی‌گرایی، برخورد عاقلانه و حکیمانه را در دستور کار قرار دهند.
امام جمعه اراک گفت: ایران اسلامی نیازمند مدیران دلسوز و شایسته ای است که بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن ظرفیت‌های بالقوه را بارور کنند و گامی اساسی در راستای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال بردارند.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: منابع ملی و بیت المال مسلمین باید در راستای تولید، اشتغال، ارتقای بهره‌وری و تولید ناخالص ملی هزینه شود و دستگاه های نظارتی نیز با گسترش دامنه نظارتی و رصد خود باید از هدر رفت اموال مسلمین جلوگیری کنند و با متخلفان با جدیت برخورد نمایند.
وی ادامه داد: مسئولیت در جامعه ایران اسلامی موهبتی است که نصیب هر کسی نمی‌شود بنابراین کسانی که در جامعه بر سکان خدمت می نشینند باید قدر موقعیتشان را بدانند و بهترین اثر و بهره‌وری را داشته باشند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی کارنامه استان مرکزی را در مقابله با گسترش ویروس کرونا درخشان ارزیابی کرد و اظهار داشت: مجموعه مدیریتی و همکاری مردم این استان باعث شده که اکنون شیوع این ویروس منحوس تحت کنترل نسبی فرار داشته باشد.
وی بیان کرد بعد از گذشت ۷۰ روز از شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی اکنون تعداد مبتلایان جدید به این ویروس کرونا به حداقل ممکن رسیده و در بسیاری از روزها نیز هیچ مورد فوتی در نتیجه کرونا در این استان وجود ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در رزمایش مواسات و همدلی نیز مردم این استان عملکرد مثبتی داشتند و با وجود اینکه توزیع ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در استان برنامه‌ریزی شده بود تا امروز حدود ۱۰۶ هزار بسته توزیع شده است.
استاندار مرکزی نیز گفت: هیچ اختلاف نظر و اختلاف سلیقه‌ای با منتخبان مردم در انتخابات مجلس یازدهم ندارم و تعامل و همدلی با نمایندگان پیشین در این دوره نیز وجود دارد.
سید علی آقازاده افزود: همکاری و هماهنگی با منتخبان مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس یازدهم به فرمانداران نیز ابلاغ شده و تمامی مسوولان نهادهای اجرایی باید بیشترین همکاری را با منتخبان مردم داشته باشند.
استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از  یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =