محموله ۱۸۲ تنی کرومیت غیرمجاز در بختگان توقیف شد

شیراز-ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بختگان گفت: محموله بزرگ ۱۸۲ تنی ماده معدنی کرومیت که به صورت غیرمجاز توسط افراد سودجود از اراضی ملی این منطقه برداشت شده بود، توقیف شد.

حامد سلیمانی، چهارشنبه افزود: این میزان ماده معدنی کرومیت که توسط دلالان و افراد سود جو به صورت غیرمجاز از اراضی ملی پلاک همورد بخش مرکزی بختگان برداشت شده بود، بر اساس هماهنگی صورت گرفته و با دستور مستقیم رئیس دادگستری شهرستان بختگان، توقیف شد.

وی بیان داشت: کرومیت‌های دپو شده با استفاده از پنج دستگاه کامیون بارگیری و تحویل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بختگان شد.

سلیمانی اضافه کرد: با همکاری نیروهای منابع طبیعی شهرستان‌های نی‌ریز و بختگان، در سه ماه گذشته افراد متخلف و سودجویان زیادی شناسایی شدند و چندین فقره پرونده قضایی نیز برای آنان تشکیل شد.

وی، همچنین خواستار همکاری هر چه بیشتر بین نیروهای منابع طبیعی نی‌ریز و بختگان برای مبارزه با قاچاقچیان و متعرضان به اراضی ملی شد.

ماده معدنی کرومیت در صنایع فولاد به ویژه تولید فولاد ضد زنگ کاربرد فراوانی دارد و با رصدهایی که انجام شده، قاچاقچیان قصد ارسال محموله های سنگ کرومیت به بندرعباس و سپس به مقصد کشور چین را داشتند که در دام قانون گرفتار شدند.

شهرستان بختگان و نی‌ریز در فاصله ۱۷۲ و 192 کیلومتری شرق شیراز واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =