شخصیت‌های پاکستانی: اسرائیل، مهلک‌ترین ویروس پیش روی فلسطین است

اسلام‌آباد - ایرنا - شخصیت‌های پاکستانی در سالگرد روز نکبت، ضمن ادای احترام به مقام شهدای راه آزادی قدس، گفتند: سرزمین فلسطین بیش از هفت دهه با ویروس خطرناکی تحت رژیم غاصب صهونیستی روبرو است که برای نابودی آن جهان اسلام باید متحد و یکپارچه در صحنه حاضر باشد.

مراسم تشریح بزرگداشت هفته آزادی فلسطین امروز (چهارشنبه) در شهر 'کراچی' در جنوب پاکستان با حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی توسط بنیاد حمایت از فلسطین برگزار شد.

آنان طی نشست خبری اعلام کردند: هدف از بزرگداشت هفته آزادی فلسطین در پاکستان ترویج پیام روز جهانی قدس، همبستگی با محور مقاومت و دفاع از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین در برابر تهاجم و اشغالگری رژیم تروریست اسرائیل است.

رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان با ابراز نگرانی عمیق نسبت به شیوع گسترده کرونا در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و همزمان نقشه‌های شیطانی سردمداران صهیونیسم برای توسعه اشغالگری، اعلام کردند: کرونا و رژیم صهیونیستی دو ویروس خطرناکی است بشریت را تهدید می‌کند. 

علامه 'باقر عباس زیدی، 'اسرار عباسی' و سرهنگ 'قمر عباس' از اعضای ارشد بنیاد حامیان فلسطین، از دولت پاکستان خواستند تا مواضع خود را در محکومیت رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین را تقویت کند.

آنان گفتند: پاکستان نیز این روزها با شیوع کرونا درگیر بوده و اعمال تمهیدات بهداشتی، برگزاری اجتماعات مردمی را با مشکل روبرو کرده است بنابراین مردم پاکستان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که مصادف با روز جهانی قدس است، با رفتن با بام خانه‌های خود پرچم پاکستان و فلسطین را برافراشته کرده و سهم خود را در روز جهانی قدس ادا کنند.

'صابر ابو مریم' دبیرکل بنیاد حامیان فلسطین در پاکستان در تشریح برنامه‌های بزرگداشت هفته آزادی فلسطین گفت: مسلمانان روزه‌دار این‌ کشور در کنار جامعه سیاسی و مذهبی برای دفاع از آرمان‌های ملت مظلوم فلسطین از جمعه این هفته تا جمعه هفته آینده که مصادف با روز جهانی قدس است، هفته آزادی فلسطین را گرامی خواهند داشت.

رژیم صهیونیستی در روز ۱۴ ماه می ۱۹۴۸ (۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۲۷) اعلام موجودیت کرد و یک روز بعد از این رویداد ننگین (۱۵ می) به عنوان روز نکبت نامگذاری شد. جمهوری اسلامی پاکستان از جمله کشورهایی است که رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد.

وزارت امور خارجه پاکستان نهم بهمن‌ماه گذشته در واکنش به اعلام طرح صلح خاورمیانه از جانب آمریکا گفت: دولت اسلام‌آباد همچنان از تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی بیت المقدس براساس مرزهای پیش از سال ۱۳۴۵ (۱۹۶۷ میلادی) حمایت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha