۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83786805
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت بخشی در روند تجهیز بندر بوشهر ضروری است

بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: سرعت بخشی در روند تجهیز این بندر به امکانات موردنیاز تخلیه کالاهای متنوع ضروری است.

خورشید گزدرازی روز چهارشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر افزود: با توجه به ورود محموله‎های فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر، محموله‌های فله و همچنین مواد غذایی بویژه برنج به عنوان کالای اساسی به بندر بوشهر، تامین تجهیزات مورد نیاز تخلیه چنین محموله‌هایی ضروری است تا فرصت ارزشمند ایجاد شده برای رونق دوباره این بندر از آن گرفته نشود. 

وی بیان کرد: انتظار می‌رود استاندار بوشهر در راستای فراهم شدن رونق بندر رایزنی‌های لازم را با سازمان بنادر و دریانوردی داشته باشد.

گزدرازی ادامه داد: بررسی دستورالعمل اجرایی قانون تسویه بدهی بدهکاران بانکی در راستای نگرفتن سود مرکب از سوی بانک‌ها از جمله درخواست‎های فعالان بخش اقتصادی استان بوشهر است که انتظار می‎رود در این زمینه تصمیم گیری مناسبی لحاظ شود.

وی یادآور شد: در شرایط بحران کنونی و ضرورت اهتمام بر انجام توصیه رهبر معظم انقلاب در سال جهش تولید ضرورت دارد موضوع محاسبه نکردن سود مرکب از سوی بانک‌های استان بوشهر به طور جد دنبال شود.

گزدرازی ادامه داد: این موضوع طی مکاتباتی از کمیسیون بانک‌ها استعلام و مورد تحقیق قرار گرفته است که از قرار معلوم بانک‌ها طی دستورالعمل اجرایی قانون تسهیل بدهی بدهکاران کشور مکلف به اجرای آن شدند از این رو از استاندار بوشهر درخواست داریم تا بانک‎ها را ملزم به رعایت این دستورالعمل کند.

وی اظهار کرد: تصویب تقویم برگزاری نشست‌های شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری از دیگر موارد مدنظر اتاق بازرگانی است چراکه استفاده مطلوب از ظرفیت‎ این شورا به کاهش مشکلات و موانع فراروی بخش خصوصی کمک شایانی می‌کند.

گزدرازی افزود: بررسی راهکارهای مناسب برای ضمانت اجرایی کردن مصوبه‌های استانی، بررسی تاثیر کاهش تولید بر متغیرهای کلان اقتصادی، بررسی و پیش‌بینی تبعات منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد و محیط‎های کسب و کار استان در ماه‌های آتی و راهکارهای برون رفت از آن، در این برهه زمانی امری ضروری است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

وی ازهمکاری خوب فعالان اقتصادی با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات شغلی خود در پیشگیری و کنترل بحران ویروس کرونا با شرکت در پوشش نفس و ضیافت نفس ایفای نقشی چشمگیر داشتند قدردانی کرد و گفت: امید است در این شرایط بتوان با همراهی دولت گام‎های موثری برای بهبود کسب و کار برداشته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =