۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۷
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 83786712
۰ نفر

برچسب‌ها

 جهش تولید در مجتمع فولاد سنگان خواف

گناباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان گفت:در مجتمع فولاد سنگان خواف واقع در جنوب شرقی خراسان رضوی "جهش تولید" در سالی که با همین عنوان نام‌گذاری شده، با تداوم توسعه زیرساختهای معدنی محقق شد.

علی امرایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که شیوع بیماری همه‌گیر کرونا بر صنعت فولاد جهان موجب افت تولید فولادسازان چین و اروپا شده است.

وی ادامه داد: کارکنان شرکت فولاد سنگان خراسان در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا با رعایت همه دستورالعملهای بهداشتی مقابله و پیشگیری، موفق به ثبت رکورد تولید ماهیانه گندله به میزان ۳۸۱ هزار و ۹۳ تن در ابتدای امسال شدند و رکورد خوبی را در سال جهش تولید در کشور و منطقه ثبت کردند.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان گفت: این شرکت با ارسال روزانه بیش از ۱۶ هزار و ۲۰۰ تن گندله به صورت حمل ریلی، علاوه بر شکستن رکورد ارسال گندله توسط حمل و نقل ریلی طی یک ماه گذشته ضمن کاهش تردد حمل و نقل جاده ای، کاهش تصادفات و صیانت از محیط زیست، در جهت تامین مواد اولیه شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین فولادساز کشور گام برداشته است.

امرایی با تاکید بر نقش راهبردی و محوری فولاد سنگان در تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی کشور افزود: فولاد سنگان با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و تلاش برای تحقق شعار سال از طریق ایجاد اشتغال و رشد تولید، گامهای خوبی در جهت پیشرفت و خودکفایی در زنجیره تامین فولاد ایران در آینده نزدیک بر می دارد.

وی ادامه داد: طرح عظیم ساخت کارخانه تولید کنسانتره با ظرفیت تولید پنج میلیون تن با وجود تشدید تحریمهای اقتصادی و نبود مهندسان خارجی و همچنین مشکلات شیوع بیماری کرونا لحظه ای تعطیل نشد و توسط متخصصان توانمند داخلی با سرعت خوبی پیش رفت و تکمیل شد و تمامی تجهیزات مورد نیاز به کشور حمل شد و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان احداث واحد تولیدی کنسانتره فولاد سنگان را یک جهش بزرگ در تولید این بخش ذکر کرد و گفت: در زمانی که دنیا به واسطه شیوع بیماری کرونا با تعدیل و افزایش نرخ بیکاری مواجه است افتتاح این کارخانه ۴۰۰ شغل مستقیم برای کشور و منطقه به ارمغان می آورد.

امرایی افزود: ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر به صورت غیر مستقیم در شرکت فولاد سنگان خراسان مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: با وجودی که کمبود کنسانتره یکی از مشکلات مهم تولید کنندگان گندله طی سال گذشته به شمار می رفت شرکت فولاد سنگان خراسان توانست با ثبت رکورد تولید روزانه ۱۵ هزار و ۷۵۰ تن بخش زیادی از مشکلات و کمبودهای این بخش را در کشور کاهش دهد.

مدیر عامل شرکت فولاد سنگان خراسان گفت: این شرکت در راستای مسوولیت اجتماعی مقابله با بیماری کرونا اقداماتی چون تجهیز آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان خواف، اهدای تعداد قابل توجهی دستکش، تب سنج، ماسک، الکل و مواد ضدعفونی کننده در این شهرستان و پرداخت ۱۳ میلیارد ریال به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد برای خرید دستگاه اکسیژن ساز کرد.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان  به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه اصفهان در منطقه سنگان شهرستان خواف فعال است.

هزار و ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم در واحدهای گندله سازی و تولید کنسانتره شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان مشغول کار هستند و فعالیت این بخش برای پنج هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

با راه اندازی واحد کنسانتره شرکت معادن سنگ آهن سنگان تعداد اشتغال مستقیم این شرکت به هزار و ۳۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

مجتمع سنگ آهن در مجموع با ذخیره یک میلیارد تن، یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان و تامین کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان در وسعتی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =