مراسم شب قدر بدون هیچ مشکلی در سطح کشور برگزار شد

تهران- ایرنا- معاون راهبری استان ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به بررسی ابعاد برگزاری مراسم شب قدر در سطح کشور با رعایت موازین بهداشتی، مشخص شد که تا کنون گزارشی مبنی بر تخلفات بهداشتی به دفاتر این سازمان نرسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی روز چهارشنبه در نشست فوق‌العاده مدیران ‌کل استان‌های این سازمان که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.

وی افزود: با توجه به اعلام قبلی حجت‌ الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر حمایت و نظارت کامل سازمان تبلیغات اسلامی از برگزاری مراسم شب‌های قدر با رعایت کامل اصول بهداشتی، در تماس ویدئو کنفرانسی با مدیران کل استان‌ها وضعیت و نحوه برپایی مراسم بررسی شد.

حریزاوی اضافه کرد: مراسم احیا در سراسر کشور با رعایت تمامی اصول و دستورالعمل‌های اعلامی از سوی مقام‌های مسئول برگزار شده و هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که "معتقدم اگر قواعد سخت‌گیرانه‌ای هم در این زمینه وضع شود، مردم مؤمن و مسجدی حتماً بیشتر از دیگران به آن عمل می‌کنند" تصریح کرد: محوریت گروه‌های مردمی به‌ویژه هیئات امنای مساجد، هیئات مذهبی، ائمه‌جماعات، گروه‌های جهادی و عزیزان بسیجی محوریت بازگشایی مساجد در شب های قدر را برعهده گرفتند و از عهده این وظیفه خطیر به‌خوبی برآمدند.

در این نشست حجت‌الاسلام مصطفی جلالی، معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تقدیر از تلاش‌های شجاعانه و خالصانه گروه‌های مردمی، سیاست‌های این سازمان در استمرار این حرکت ارزشمند را تبیین کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی روز دوشنبه از بازگشایی تمام مساجد کشور برای برپایی مراسم های احیای شب های قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: پس از پی‌گیری مستمر مطالبه مردم متدین کشورمان و گفت‌وگوهای متعدد با وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی و در پی تذکار رهبر معظم انقلاب و برای برپا شدن مجالس شب‌های قدر و درپی گفت‌وگوی تکمیلی بنده با دکتر سعید نمکی وزیر محترم بهداشت؛ راهکارهای عملی بازگشایی مساجد و دیگر اماکن مقدس و مذهبی کشور مطرح شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =