۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۲ محموله قاچاق کالا شامل لوازم یدکی خودرو در کرمانشاه و لوازم خانگی در اسلام‌آبادغرب به ارزش ۶ میلیارد ریال خبر داد.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز چهارشنبه به ایرنا گفت: در ماموریت نخست ماموران انتظامی شهر کرمانشاه پس از اطلاع ماموران از ورود یک محموله بزرگ لوازم یدکی خودرو، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: پس از انجام تحقیقات گسترده خودروی وانت نیسان حامل قاچاق در شهرک دولت آباد شناسایی و ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی آن را توقیف کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو ۷۲۹ عدد انواع لوازم یدکی قاچاق مربوط به خودروهای خارجی که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به پنج میلیارد ریال می رسید، کشف شد.

رییس پلیس کرمانشاه با اشاره به دستگیری راننده وانت نیسان از معرفی وی به دستگاه قضایی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

وی تصریح کرد: همچنین یک محموله قاچاق شامل انواع لوازم خانگی با تلاش ماموران انتظامی بخش حمیل و پاسگاه روستای کله جوب از توابع شهرستان اسلام آبادغرب کشف شد.

سردار جاویدان ادامه داد: این محموله قاچاق شامل ۶ دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی، ۲ دستگاه یخچال ساید و ۲ دستگاه کولرگازی می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، ارزش این محموله را نیز طبق نظر کارشناسان بالغ بر یک میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در پایان از دستگیری ۳ نفر در این رابطه و معرفی آنها به دستگاه قضایی برای صدور احکام لازم خبر داد.