تکمیل نخستین بیمارستان یون درمانی خاورمیانه در البرز شتاب گرفت

کرج - ایرنا - استاندار البرز با تاکید بر شتاب بخشی در تکمیل و ساخت پروژه مهم بیمارستان یون درمانی در البرز گفت: این نخستین بیمارستان یون درمانی در خاورمیانه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری البرز عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در بازدید از روند تکمیل بیمارستان یون درمانی البرز افزود:  با توجه به مطالبات و نیازهای مردمی، به صورت مستمر روند پیشرفت پروژه بیمارستان یون درمانی در البرز تا رسیدن به سرانجام مطلوب بازدید و نظارت می شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان یکی از پنج مرکز یون درمانی جهان و اولین مرکز در خاورمیانه مستقر در البرز است بطوریکه  این پروژه مهم، نقشی اساسی و حیاتی برای بیماران خاص دارد.

شهبازی گفت: این بیمارستان ۵۰ تختی در حال تکمیل است و اکنون با توجه به بیماری های نوظهور و پیچیدگی های خاص ، نیاز است که تجهیزات و امکانات نوین نیز بکارگیری شود.

وی اضافه کرد: از این رو پروژه ایجاد و راه اندازی این بیمارستان بر همین مبنا با کار مشترک سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در البرز آغاز شد و معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران تلاش بسیاری برای راه اندازی این امکان مهم دارد.

بیمارستان یون درمانی البرز سال گذشته نیز از سوی رییس سازمان انرژی اتمی کشور مورد بازدید قرار گرفته بود.

استان البرز ۱۷ بیمارستان دولتی با ۲ هزار و ۱۰۰ تخت بستری دولتی دارد.
در مجموع این استان دارای سه هزار و ۱۳۰ تخت بستری دولتی و غیر دولتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =