۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۰
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83786655
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۹۰۰ بسته کمک معیشتی در قوچان توزیع شد

مشهد- ایرنا- مسوول کانون خادمیاران رضوی در قوچان گفت: بر اساس فرمایش رهبری مبنی بر اجرای رزمایش همدلی و کمک‌های مؤمنانه یک هزار و ۹۰۰ بسته مواد غذایی با کمک خادمیاران آستان قدس رضوی برای توزیع بین اقشار نیازمند این شهرستان تهیه شد.

غلامحسین برازنده افزود: تاکنون ۷۰۰ بسته توسط خادمیاران رضوی توزیع و یک هزار و ۲۰۰ بسته مواد غذایی دیگر نیز آماده توزیع ‌شده است.

وی با بیان اینکه پس از فرمان رهبری برای اجرای رزمایش کمک مؤمنانه، حرکت‌های مؤثر مردم ، خیران و مسوولین شهرستان آغاز و تاکنون ادامه داشته است اظهار داشت: در این شهرستان محور تمام اقدامات خادمیاران حضرت امام رضا (ع) با تاسی به این امام همام و پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کمک به نیازمندان بوده و تاکنون حدود ۴ هزار خانواده شناسایی و خدماتی به آن‌ها ارائه‌ شده است.

مسوول کانون خادمیاران رضوی در قوچان تعداد خادمیاران فعال در این شهرستان را ۲۵۰ نفر ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه قوچان همجوار مشهد بوده و زائر اولی در این شهرستان نداریم هزار نفر از همشهریان بالای ۴۰ سال که ۲ تا سه سال از آخرین تشرفشان به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) گذشته بود به مشهد اعزام شدند.

وی با بیان اینکه توزیع بسته‌های کمک معیشتی در مناسبت‌های مختلف و با عنوان هدیه حضرت امام رضا (ع) انجام می‌شود افزود: تاکنون ۶۰۰ بسته تحصیلی بین خانواده‌های نیازمند دارای دانش‌آموز توزیع‌ شده است.

برازنده ادامه داد: ۲۰۰ کارت هدیه نیز در مجموع به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به سادات و بیماران صعب‌العلاج اهدا شده است.

وی با اشاره به توزیع جهیزیه به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال و اقلام دیگری همچون بخاری، فرش و دیگر لوازم خانگی گفت: تاکنون ۴۰ زوج جوان قوچانی برای اخذ وام از محل موجودی آستان قدس رضوی معرفی‌شده‌اند.

مسوول کانون خادمیاران رضوی در قوچان افزود: طی دو ماه گذشته و در ایام شیوع کرونا سه تن گوشت در میان خانواده‌های نیازمند و شناسایی ‌شده این شهرستان توزیع شده است.

 وی ادامه داد: در این مدت یک هزار بسته متبرک حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) نیز در بیمارستان‌ها و حاشیه شهر و روستای این شهرستان به همراه یک هزار و ۳۰۰ پرس غذای نذری توسط خادمیاران رضوی توزیع‌ شده است.

شهرستان قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =