۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۱
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83786645
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح سوال از شهردار رشت و تاکید بر پاسخگویی در زمان قانونی

رشت _ ایرنا _ عضو شورای اسلامی رشت با طرح سوال از شهردار در ١٤ موضوع بر ضرورت پاسخگویی در مهلت قانونی درج شده در قانون تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت جذب در جلسه عصر چهارشنبه شورای اسلامی رشت در نامه ای خطاب به اسماعیل حاجی پور رییس شورا که در صحن شورا قرائت شد،  افزود: با توجه به نگرانی های موجود در عملکرد و اولویت های شهرداری رشت که بدون در نظرگرفتن صرفه و صلاح شهرداری و شهر و بعضا در اهمال در انجام برخی موارد اضطراری و مصوبات شورا در قالب طرح و لایحه و یا بودجه سنواتی سال ٩٨ صورت گرفته در راستای ایفاء وظیفه نظارتی شورا وفق ماده ٨٠ قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراها دستور دهید تا شهردار به سووالات پاسخ دهد.

وی اظهار داشت: موارد ارائه شده به کرات به صورت شفاهی و کتبی به شهردار رشت تذکر داده شده اما تاکنون پاسخ قانع کننده و حتی تغییر رویه برای اصلاح از سوی وی ارایه نشده بنابراین موارد در قالب طرح سوال به شهردار ابلاغ و اعلام شود تا در مهلت قانونی مندرج در قانون برای ارایه پاسخ با مستندات و مدارک مربوطه در صحن شورا حضور یابد.

وی با بیان مواردی از موضوعات مربوط به طرح سوال از شهردار رشت خاطر نشان کرد: تاخیر در پرداخت حقوق کارمندان، کارگران رسمی و قراردادی شهرداری که موجب دلسردی و تضعیف روحیه و انگیزه کاری آنها شده، تاخیر در پرداخت حقوق کارگران حجمی و عدم پرداخت مابه التفاوت حقوق آنان در سال ٩٨ و عدم نظارت بر عملکرد شرکت های پیمانکاری تامین کننده نیروهای حجمی خاطی از جمله مواردی است که شهردار باید پاسخگو باشد.

وی بیان داشت: نداشتن برنامه مشخص پرداخت مطالبات پیمانکاران و دستگاه های خدمات رسان، عدم پرداخت حق بیمه اجباری "تامین اجتماعی و خدمات درمانی" و حق بیمه تکمیلی پرسنل و سایر مزایای رفاهی که برابر قانون و یا تصویب بودجه شهرداری متعهد به پرداخت آنها بوده و عدم ارسال تفریغ بودجه سال ٩٧ شهرداری رشت پس از برسرکارآمدن بازمانده حساب های شهرداری تا به امروز از دیگر موارد مربوط به پاسخگویی توسط شهردار است.

این عضو شورای شهر رشت، نابسامانی در حوزه سرمایه انسانی و عزل و نصب های کوتاه مدت و شائبه دار در مناصب کلیدی شهرداری، عدم توجه به صرفه و صلاح شهرداری در مناقصه کودآلی که منجر به اختلاف قیمت فاحش در تامین ملزومات این پروژه شده، استفاده از عبارات و الفاظ نامناسب در جلسات با پرسنل و عدم ساماندهی مزار شهدای گمنام در پارک ملت و مسکن مهر با توجه به تذکرات و مکاتبات مکرر شورای اسلامی از دیگر مواردی است که شهردار باید پاسخ دهد.

در ادامه این جلسه موضوع استغفای اسماعیل حاجی پور رییس شورای اسلامی رشت که در صحن شورا توسط نایب رییس و  در غیاب رییس قرائت شد، بلاتکلیف ماند.

شورای اسلامی رشت ١١ عضو دارد، این کلانشهر دارای حدود ٧٠٠ هزار جمعیت ثابت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =