مرحله‌ نیمه‌نهایی مسابقات دفاع سه‌دقیقه‌ای به تعویق افتاد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی جهاددانشگاهی از به تعویق افتادن مرحله نیمه نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، عیسی علیزاده گفت: مرحله نیمه نهایی دوره چهارم این مسابقات که قرار بود بهار ۹۹ برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و قرار است در تابستان سال جاری اجرا شود.

علیزاده افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان مبتکر مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه در کشور، حاضر است تجربیات خود را در اختیار مجموعه های علاقمند در اجرای این مسابقات قرار دهد.

وی اظهار داشت: مسابقات ملی دفاع سه‌دقیقه‌ای پایان نامه (۳MT) بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی‌کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.

علیزاده افزود: این مسابقات از سال ۲۰۰۸ میلادی در دانشگاه کوئینزلند استرالیا آغاز شده و در حال حاضر در تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر دنیا اجرا می شود. در ایران به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی این مسابقات از سال ۱۳۹۵ به عنوان بخش جنبی جشنواره پایان نامه سال دانشجویی کلید خورد و در ادامه به صورت مستقل و ملی در سال های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ ادامه یافته است.

وی گفت: در دوره اخیر، دبیرخانه مسابقات ضمن کسب مجوز از دانشگاه کوئینزلند به عنوان صاحب امتیاز معنوی آن، دستورالعمل اجرایی مسابقات را بر اساس شاخص های مسابقات بین المللی و استانداردهای دانشگاه کوئینزلند مورد بازبینی قرارداد و دستورالعمل اجرایی دوره چهارم براین اساس تنظیم، ابلاغ و اجرا شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha