مردم هرمزگان فطریه را الکترونیکی پرداخت کنند

بندرعباس- ایرنا- مردم هرمزگان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی، زکات فطریه و کفاره خود را تنها به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت:  مردم می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۵*۰۷۶*۸۸۷۷* و یا ارسال عدد ۱۰۰ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ و نصب اپلیکیشن ناب، با تلفن همراه  نسبت به پرداخت زکات فطریه خود اقدام نمایند.
سیاووش عامری روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:  پارسال مردم هرمزگان بیش از ۷۷ میلیارد ۶۴۰ میلیون زکات فطریه و ۶۷۰ میلیون ریال نیز کفاره روزه دادند.

افزایش ۵۷ درصدی پرداخت زکات در هرمزگان

معاون کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: مردم استان سال گذشته در مجموع ۱۶۶ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال زکات پرداخت کردند که این میزان نسبت به سال ماقبل آن ۵۷درصد افزایش یافته است.
عامری ادامه داد: این میزان شامل ۵۵ میلیارد ریال زکات نقدی و ۱۱۱میلیارد و ۲۰ میلیون ریال زکات غیرنقدی (کالا) بوده است.
وی ابرازداشت: ۹۹ درصد از زکات جمع آوری شده در جهت رفع نیازهای درمانی، تهیه جهیزیه، تحصیل، آزادی زندانیان، مرمت و احداث مسکن و معیشت نیازمندان هزینه شده و یک درصد باقی‌مانده به طرح های عمرانی عام‌المنفعه اختصاص یافته است.
این مسوول خاطرنشان کرد: زکات جمع‌آوری‌شده، براساس تصمیم شورای زکات هر شهرستان، در همان منطقه و با نیت خیران و مودیان زکات، در امور محرومان هزینه می شود.
عامری ادامه داد: ۵۰۶ عامل افتخاری و ۹۷۶ نفر مبلغ زکات با دبیرخانه شورای زکات هرمزگان همکاری دارند.
هم‌اکنون ۵۸۵ روستای هرمزگان مشمول پرداخت زکات هستند که نسبت به ادای این فریضه الهی اقدام می‌نمایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =