معافیت ۸۵۰ هنرمند گلستانی از  پرداخت حق بیمه فصل بهار

گرگان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت که ۸۵۰ هنرمند زیر پوشش صندوق اعتبار هنر در این استان به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ از پرداخت حق بیمه در فصل بهار معاف شدند.

به گزارش روابط عمومی این اداره‌کل، عادله کشمیری چهارشنبه اظهار داشت: اجرای این طرح از ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و هنرمندان گلستانی نیازی به مراجعه حضوری ندارند و تمامی اقدامات و مراحل اداری آنان به صورت آنلاین انجام خواهند داد.

به گفته کشمیری این تصمیم در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیی، مدیرعامل، هیات مدیره صندوق اعتباری هنر و معاون اول رییس جمهور اتخاذ شده که بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر از پرداخت حق بیمه خود در سه ماه اول سال جاری معاف شوند.

وی همچنین از برخورداری هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر از ۲ هزار میلیارد ریالی منابع اشتغال پایدار در قالب وام قرض الحسنه برای جبران خسارت های ناشی از شیوع بیماری کرونا در بخش فرهنگ و هنر خبر داد و افزود: به زودی هنرمندان گلستانی عضو این صندوق نیز از مزایای آن برخوردار می شوند.

مطابق گزارش روز چهارشنبه رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور، تاکنون ۱۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و  فوت ۵۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۷۸۳ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =