۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2546
کد خبر: 83786573
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روز قدس تجلی اقتدار جهان اسلام در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها

تهران-ایرنا- برگزاری آیین های روز جهانی قدس تلاش سردمداران رژیم جعلی صهیونیستی و حامیان غربی آن را برای به فراموشی کشاندن آزادی این سرزمین الهی در اذهان جهانی با شکست مواجه و وحشت آنان را از نتایج آثار مقاومت و مبارزه بی امان با اشغالگران همیشگی می‌کند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال یکی از چالشی ترین مشکلات و دغدغه های سران رژیم صهیونیستی است زیرا پس از برگزاری آیین های این روز در مرکز این سرزمین الهی و دیگر نقاط جهان که به ابتکار بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و با حمایت قاطبه مسلمانان و مردم آزاده جهان برگزار می شود تمامی توجهات جهانی به ویژه جهان اسلام و منطقه حساس خاورمیانه به موضوع آزادی قدس جلب می شود و صهیونیستها ضمن کنار گذاشتن اقدامات جنایتکارانه دیگر خود باید ماهها در تلاش برای کنترل اوضاع و جلوگیری از وارد آمدن ضربه به این رژیم باشند.

هراس صهیونیستها از تازه شدن زخم های کهنه تجاوز و اشغالگری

بی تردید یکی از پیامدهای مهم برگزاری روز جهانی قدس و انتشار وسیع اخبار آن در رسانه های جهان تازه شدن زخم های کهنه تجاوز و اشغالگری است که صهیونیستها همواره تلاش می کنند تا با توسل به مرور زمان و با خلق بحران های تازه در منطقه توسط مزدوران خود نظیر داعش و گروههای تکفیری و انحراف افکار عمومی از آزادی قدس و سرزمین های اشغالی به عنوان مساله اول مسلمانان جهان از آن رها شوند.

در روز قدس صدها رسانه از آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفته تا رژیم های خائن و سازشکار و همپیمان با سران صهیونیستی در منطقه و تا دور ترین نقاط جهان اخبار و گزارش های راهپیمایی هایی آزادیخواهان و حامیان مردم مظلوم فلسطین ساکن سرزمین های اشغالی را منتشر و به قضاوت افکار عمومی جهان می گذارند و همراه اخبار ،‌بسیاری از شبکه های تصویری ،‌ صوتی و فضای مجازی اقدام به انتشار گزارش هایی در خصوص تاریخچه غصب سرزمین های فلسطینی توسط اشغالگران و جنایات بی شمار آنها نسبت به مردم مظلوم فلسطین ،‌لبنان ،‌سوریه و ‌اردن می کنند و نشر این تاریخچه و اخبار، اذهان و افکار عمومی جهان را نسبت به مساله فلسطین هوشیار می کند و سران رژیم صهیونیستی باید ماهها و سالها برای خنثی کردن این اثر ماندگار و موثر روز قدس تلاش کنند اما تا بخواهند نتیجه ای بدست آورند روز قدس سال بعد فرا می رسد و خلق حماسه ای دیگر آغاز می شود و بر همین اساس این روز جهانی کارکرد اصلی خود را به نمایش می گذارد.

 تحریک حس مسوولیت  

گرچه شاید روز جهانی قدس در ظاهر مربوط به جهان اسلام و مسلمانان به نظر آید اما بیان حق طلبی ها و ظلم هایی که بر ملت فلسطین رفته علاوه بر مسلمانان ،‌اذهان تمامی آزادیخواهان جهان را در مقابل این سووال تحریک می کند که چرا باید عده ای با توسل بر زور و اسلحه ملتی را از خانه و کاشانه خود بیرون کرده ،‌زنان ،‌کودکان و سالخوردگان را به رگبار ببندند و صدها هزار یهودی ساکن دیگر کشورها را به زور وارد سرزمین های فلسطینی کنند و مهمتر آنکه بیش از هفت دهه در مقابل انواع قطعنامه های سازمان ملل و مجامع حقوق بشری کوچکترین تعهدی از خود نشان ندهند و همچنان با پشتیبانی آمریکا و چراغ سبز کشورهای غربی به جنایات خود علیه ملت مظلوم فلسطین ادامه دهند.

از زمان اعلام موجودیت رژیم غاصب صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ تاکنون به طور متوسط هر سال حداقل یک یا دو قطعنامه و یا بیانیه علیه این رژیم در شورای امنیت و یا مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، به تصویب رسیده و صهیونیست ها به پشت گرمی و حمایت های امریکا و دیگر قدرت های غربی طی این مدت از اجرای بیش از ۱۰۰ مصوبه و قطعنامه سر باز زده و به اراده و خواست اکثریت ملل جهان  بی اعتنایی کرده اند.

نفوذ امریکا و دیگر قدرت ها در سازمان ملل متحد و اعطای حق ناعادلانه وتو  ، اصلی ترین عامل در بی نتیجه ماندن بسیاری از مصوبات سازمان ملل در خصوص رژیم صهیونیستی است .

نبودن ضمانت اجرایی برای مصوبات شورای امنیت سالهاست که به بسیاری از مصوبات آن جنبه تشریفاتی و نمایشی داده و در واقع امریکا با حمایت مطلق از رژیم صهیونیستی، در بسیاری از موارد مانع از صدور قطعنامه علیه این رژیم شده است و یا با به کار بردن نفوذ خود در سازمان ملل متحد و جهت دهی این سازمان ، قطعنامه های صادره علیه اسرائیل را به بایگانی سازمان ملل فرستاده است. 

بی اعتنایی سران رژیم صهیونیستی به قطعنامه ها و مصوبه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل در جریان اعتراض های روز جهانی قدس می تواند به عنوان بخشی از اعتراض جامعه جهانی شامل همه مسلمانان و آزادیخوهان جهان به این رژیم و حامیان قلدر آن محسوب شود و ناظران جهانی را به چالش بکشد.

 مخالفت جهانی در روز قدس با خیانت بزرگ " معامله قرن " 

ناظران سیاسی معتقدند در هیچ دورهای از تاریخ آمریکا به اندازه دوره اخیر حاکمان بی منطق و زورگوی این کشور جانب رژیم صهیونیستی را نگرفته و از جنایات آن جانبداری نکرده اند.

بالا گرفتن اختلافات داخلی در رژیم صهیونیستی ،‌ خطر استیضاح و برکناری دونالد ترامپ و گسترش مبارزات مردم و گروههای مبارز فلسطینی و اقتدار روز افزون آنها در برابر تجاوزهای ۷۰ ساله صهیونیستها و نزدیک شدن این رژیم به روزهای زوال خود باعث شد تا آمریکای صهیونیست تر از صهونیستها طرح خیانتکارانه " معامله قرن " را که مغایر با تمام قطعنامه ها و مصوبه های سازمان ملل و شورای امنیت و همه توافقنامه های به اصطلاح صلح اعراب و اسراییل و پیمان های سازش است ارایه کند.

این طرح از همان زمان مطرح شدن ،‌ با مخالفت فلسطینی ها،‌کشورهای منطقه ،‌دولت های مستقل و آزادیخواه جهان و سازمان ها و نهادهای بین المللی و اسلامی مواجه شد و جلوه ای از مخالفت های جهانی با آن را می توان در راهپیمایی های روز جهانی قدس مشاهده کرد که به منزله پتکی است که بر پیکره این طرح ننگین وارد خواهد آمد و امیدهای صهیونیستها برای تحقق آن را به یاس تبدیل خواهد کرد.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام می کنند که این طرح در  واقع کودتای آمریکایی علیه روند احقاق حق مردم مظلوم فلسطین و دیگر کشورهای منطقه که مورد ظلم صهیونیستها قرار گرفته اند تلقی می شود و هیچگاه اجازه عملی شدن و تحمیل یکجانبه شرایط این طرح ظالمانه را نخواهند داد.

تقویت خط مقاومت و محکومیت خیانت ها و تلاش برای عادی سازی روابط 

روز جهانی قدس بی شک تلاشی جهانی برای حمایت از خط مقاومت در منطقه در برابر قدرتهای زورگو و طرح های سازش کارانه و تلاش های برخی کشورهای خائن منطقه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن درجه اول اعراب و مسلمانان است.

فریادها وشعارهای کوبنده راهپیمایان در این روز در سراسر جهان روحیه مبارزان فلسطینی در رویارویی با دشمنان تا دندان مسلح صهیونیستی را تقویت و مراتب همراهی و کنار آنان بودن را به فلسطینی ها اعلام می کند و دشمنان اصلی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی از این بیم دارند که گسترش راهپیمایی روز قدس در جهان به رویای تضییع حق مردم فلسطین ضربه های مهلکی بزند و امید بسیاری از مهاجران فلسطینی که با گذشت هفت دهه همچنان کلید خانه های خود را در جیب دارند به یاس تبدیل نشود و خون تازه ای به رگ های مبارزات حق طلبانه آنان وارد شود.

در این روز هزاران اسیر فلسطینی در زندان های مخوف اسراییلی روحیه ای تازه برای مقاومت می یابند و معنای حمایت جهانی از آنان را در وجود خود حس کرده و تحمل شکنجه ها و مرارت های اسارت برای آنان سهل تر می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =