ایرنا با تشریح دیدگاه نخبگان،تحلیل عالمانه از شرایط کرونا ارائه خواهد داد

تهران- ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: ایرنا با استفاده از نظر و ایده های استادان دانشگاه و نخبگان به دنبال ارائه تحلیلی عالمانه و کارشناسی از وضعیت پیش آمده ناشی از شیوع کرونا است.

به گزارش ایرنا، سیدضیاء هاشمی روز چهارشنبه در همایش مجازی با مدیران و روسای مراکز ایرنا در استان‌ها افزود: ویروس کرونا در ماه های گذشته تبعاتی برای آحاد جامعه داشته و وظیفه رسانه تبیین آثار این ویروس بر زندگی مردم است.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی خواستار تولیدات تحلیلی و پژوهشی در زمینه تبعات ناشی از ویروس کرونا شد و بر استفاده از نظر و ایده های اساتید در دستیابی به تحلیل کارشناسی از وضعیت موجود تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ایرنا صدای دولت و ملت است، گفت: باید بدانیم متفکران و اساتید جامعه چه ایده هایی برای شرایط کرونا و پس از آن دارند و زبان نخبگان باشیم.

هاشمی با بیان اینکه  استادان دانشگاه، ایرنا را خانه خود بدانند، ابراز امیدواری کرد که تولیدات پژوهشی و تحلیلی در زمینه آثار کرونا در ایرنا با قدرت و سرعت انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اساتید در فرآیند تصمیم گیری و تحلیل شرایط موجود فرصت مغتنمی در اختیار دارند و رسانه  باید حلقه اتصال مسئولان و مردم با این متفکران و نخبگان باشد.

 در این نشست روسای مراکز شیراز، کرمان، اهواز، تبریز، کرمانشاه، سنندج و ساری در سخنانی به بررسی نحوه تعاملات مراکز استانی ایرنا با جامعه دانشگاهیان پرداختند.

مدیرعامل ایرنا همچنین به فرا رسیدن شب های قدر و ایام شهادت امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: اگر ما از امام علی(ع) فقط این نکته را که ایشان در زمان ضربت شمشیر در محراب گفتند «فزت و رب الکعبه» داشته باشیم و از آن در مسیر زندگی استفاده کنیم، بهره کافی را از زندگی این امام معصوم برده ایم.هاشمی با بیان اینکه این جمله اوج تعالی روحی امام علی(ع) را نشان می دهد، تاکید کرد: چنین امامی به دست کسی به شهادت می رسد که ادعای دیانت دارد و بعد از اقامه نماز شب دست به این اقدام و ترور زده است.

مدیرکل پژوهش ایرنا نیز با تشریح مراحل اجرای طرح پژوهشی «کرونا؛ ابعاد گوناگون یک تأثیر جهانی» اظهار داشت: مصاحبه ­شوندگان باید از اساتید اقتصاد دانشگاه‌­های استان یا چهره‌­های برگزیده­‌ای باشند که نخبگی آن­ها در علم اقتصاد و تسلط آن­ها بر اقتصاد ایران و جهان برای ایرنا احراز شده باشد.

آرمین امیر یکی از اهداف اداره کل پژوهش را واکاوی و تحلیل شرایط جهان پس از شیوع این بیماری دانست و اظهار داشت: در گام نخست آثار اقتصادی این پدیده مورد بررسی قرار گیرد.

وی خواستار آن شد که مراکز استان ها طبق جدول زمانی تعیین شده، مصاحبه ها را در قالب پرسشنامه های طراحی شده تهیه و ارسال کنند تا در اسرع وقت اقدامات برای تحلیل داده ها انجام گیرد.

مدیرکل اخبار استان های ایرنا نیز در این جلسه با بیان ظرفیت های استانی در بهره گیری از دیدگاههای نخبگان جامعه و استادان دانشگاه گفت: اداره کل اخبار استان ها در ریشه یابی ناآرامی های آبان ۹۸ با همکاری اداره کل پژوهش و بررسی های خبری تولیدات   هدفمندی داشته است که نظرات  ۱۳۷ استاد دانشگاه از سراسر کشور در قالب کتابی در اختیار مسئولان مربوطه قرار گرفت.

فاطمه نوری جهانگرد همچنین به بررسی جامعه شناختی حاشیه نشینی در استان های مختلف اشاره و اظهار اطمینان کرد که همکاران ایرنا در سراسر کشور برای برنامه جدید ایرنا در بیان آثار کرونا در محورهای مختلف با تمام توان تلاش خواهند کرد.

در برنامه جدید پژوهشی ایرنا که با همکاری مراکز استانی انجام می شود، قرار است آثار اقتصادی شیوع کرونا به عنوان یک مشکل جهانی در قالب گفت و گو با نخبگان و استادان دانشگاههای کشور مورد بررسی علمی قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =