افزایش سرعت پرداخت تسهیلات لازمه تحقق جهش تولید است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان شعار امسال بر مبنای جهش تولید را مورد اشاره قرار داد و گفت: سرعت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تولید به واحدهای تولیدی باید افزایش یابد و این مساله یکی از لازمه های تحقق جهش تولید است.

علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری اظهار کرد: بعد از تلطیف شرایط در بحبوحه شیوع کرونا، کارخانه‌ها فعالیت‌ خود را آغاز کرده‌اند اما در رابطه با تامین نقدینگی این واحدهای تولیدی مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: شعار جهش تولید همان بهبود کیفیت و افزایش سرعت تولید است هم چنین سرعت پرداخت تسهیلات توسط بانک ها باید افزایش یابد زیرا کارخانه‌ها مشکلاتی در زمینه تامین مواد اولیه و بهبود کیفیت تولید دارند که باید با تلاش مضاعف آن ها را برطرف کنیم.

آشناگر گفت: هم زمان با سرعتی که کارخانه ها برای تولید می دهند حتما دستگاه‌های اداری هم باید کمک کنند که سرعت در رسیدگی به مشکلات تولید به طور جدی دنبال شود.

استاندار سمنان ادامه داد: عملکرد دستگاه های مربوط به تسهیلات رونق عملکرد خوبی بوده است و ۱۰ هزار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به واحدهای تولیدی تسهیلات پرداخت شده و بیش از پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در دست پرداخت دارند.

وی افزود: تسهیلاتی هم برای نوسازی و بهسازی کارخانه‌ها در بخش های تولید، کشاورزی و صنعت تحت عنوان بند الف تبصره ۱۸ هم پرداخت شد و مساعدت های خوبی در این زمینه شده است اما انتظار می‌رود متناسب با اولویت های امسال که سال جهش تولید است عملکردی بهتری را شاهد باشیم.

وی ابراز داشت: دولت و بانک مرکزی باید سرعت در فرمول محاسبه تسهیلات بانک ها و هم در محاسبه سود تسهیلات را افزایش دهند.

آشناگر تاکید کرد: در نشستی که استانداران با وزیر کشور داشتند، یکی از پیشنهادات مطرح شده برای ارائه به رئیس جمهوری این بود که تسهیلات تولید از محل منابع مالی بانک‌ها و یارانه صندوق‌های اعتباری به صورت تلفیقی پرداخت شود که نرخ تسهیلات از ۱۸ درصد به ۱۲ درصد کاهش پیدا کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha