سفارت ایران در پکن به پویش مواسات و همدلی مومنانه پیوست

پکن- ایرنا- مدیران دفاتر، دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت ایران در پکن در پاسخ به دعوت وزیر امور خارجه، به پویش مواسات و همدلی مومنانه پیوستند و علاوه بر کمک های شخصی خود، مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به این امر خداپسندانه اختصاص دادند.

به گزارش ایرنا از پکن، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه شعبانِ امسال و با اشاره به مشکلاتی که به خاطر کرونا برای برخی مردم پیش آمده، فرمودند: «ماه رمضان، ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت.»

در پی دعوت رهبر معظم انقلاب، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه نیز ضمن اعلام تهیه سبد معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان برای شماری از خانواده‌های بی‌سرپرست، از معاونان و اعضای خانواده خود نیز برای پیوستن به این پویش خداپسندانه دعوت کرد.

به دنبال پیشنهاد وزیر خارجه، کارکنان و دیپلمات های سفارتخانه‌ها و سر کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای پیوستن به پویش مواسات و همدلی مومنانه، ۱۰ درصد از حقوق یک ماه خود را به این امر ملی و خداپسندانه اختصاص دادند.

هدف از این پویش، فراگیر شدن مفهوم مواسات در جامعه‌ اسلامی است،  در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی، مواسات یعنی «همراهی کردن و کمک کردن به برادر مؤمن در همه‌ امور. انسان وظیفه بداند؛ کمک فکری، کمک مالی، کمک جسمانی، کمک آبرویی» و «یعنی هیچ خانواده‌ای از خانواده‌های مسلمان و هم‌میهن و محروم را با دردها و محرومیت‌ها و مشکلات خود تنها نگذاشتن؛ به سراغ آنها رفتن و دست کمک‌رسانی به سوی آنها دراز کردن».

علاوه بر مشارکت در این پویش، با همت و پیگیری سفیر و دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در چین، افزون بر ۳۰ محموله هوایی کمک های بهداشتی و پزشکی که هدیه دولت و مردم چین بود برای مبارزه با ویروس کرونا به ایران ارسال شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =