ممانعت از مصرف کالاهای آسیب‌رسان به سلامت در مراکز آموزشی

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش، فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت که مورد بازنگری قرار گرفته را برای اطلاع و اجرا ارسال کرد.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه سعید نمکی  به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش تاکید شده است: به استناد ماده ۴۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) و بند ج ماده ۷ قانون احکام دایمی برنامه های توسعه و در راستای اجرای تکلیف قانونی این وزارت، فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت جهت اعلان در سال ۱۳۹۹ مورد بازنگری قرار گرفته که بخش محصولات خوراکی آن جهت استحضار به پیوست ارسال می شود.
در این نماه تصریح شده است:‌ از این رو به منظور صیانت از سلامت جامعه خواهشمند است دستور فرمائید ضمن آموزش و اطلاع رسانی، در مورد پذیرایی در مراکز غذاخوری، بوفه های کارکنان، دانشجویان و مراکز آموزشی شبانه روزی از سرو مواد غذایی مندرج در این فهرست ممانعت به عمل آورند.
نمکی افزود: مواد غذایی مندرج در فهرست مذکور به دلیل کالری بالا (داشتن شکر و روغن افزوده، چربی اشباع و ترانس) یا نمک و همچنین مواد نگهدارنده به عنوان عوامل بیماری های غیرواگیر محسوب شده و مصرف آن ها می توانند در دراز مدت، موجب اضافه وزن، چاقی، فشار خون، دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر شود.

در این نامه آمده است: مزید استحضار، دانشگاههای علوم پزشکی آماده همکاری در زمینه آموزش و اطلاع رسانی در این مورد با مراکز آموزشی در استان های کشور است و  قبلاً از دستور مساعدت جناب عالی در این مورد سپاسگزارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =