بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت شامل مدارس خارج از کشور نمی‌شود

تهران-ایرنا- رییس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه شامل مدارس خارج از کشور نمی‌شود.

غلامرضا کریمی عصر پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه  دانشگاه و آموزش اظهار داشت: بسیاری از مدارس خارج از کشور سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را از ابتدای شهریور ماه آغاز کردند و تا پایان سال ۹۸ هم دایر بودند.

وی افزود: بلافاصله پس از تعطیلی مدارس به  دلیل شیوع ویروس کرونا، دانش آموزان در مدارس خارج از  کشور توانستند از ظرفیت آموزش مجازی بهره مند شوند، آموزش مجازی از سال‌های گذشته در مدارس خارج از کشور فعال بوده‌ است.

رییس مرکز  امور بین  الملل  و مدارس خارج  از کشور آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تمامی سرفصل دروس تا پایان اردیبهشت به دانش آموزان تدریس شده و دروس به  صورت  صد درصدی خاتمه یافته است.

برگزاری امتحانات پایه دوازدهم مدارس خارج از کشور از ۱۰ خرداد

کریمی ادامه داد: برنامه امتحانات سال  دوازدهم مدارس خارج  از کشور  از ۱۰ خرداد شروع  می‌شود، همچنین زمان برگزاری امتحانات سایر دروس به عهده معلم است و ارزیابی نیز توسط معلمان انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: زمان و سوالات امتحانات نهایی  مدارس خارج  از  کشور با داخل کشورمتفاوت است، سوالات برای مدارس خارج از  کشور در دو افق طراحی می‌شود یعنی در برخی مناطق زمان صبح  و  شب باهم متفاوت است و باید سوالات برحسب این  موضوع  در دو نوبت طراحی  شود.

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از  کشور آموزش و پرورش تاکید کرد: سال تحصیلی این مدارس مطابق روال سال گذشته در خارج از کشور ادامه پیدا می کند و بازگشایی مدارس برای رفع اشکال با تصمیم ستاد ملی  مقابله با کرونا تنها برای داخل کشور اجرایی می شود که شرایط همه یکسان بوده است.

امتحانات در کشورهای قرنطینه به  شهریور موکول می‌شود

کریمی یادآور شد: مدارس خارج  از کشور ه دلیل شیوع  ویروس کرونا در برخی کشورها مانند قطر و کویت به  دلیل قرنطینه بودن تمامی مردم و مکان‌های عمومی حتی آزمون خردادماه  را نمی توانند برگزار کنند و احتمال دارد که آزمون‌های پایان سال تحصیلی در شهریور ماه برگزار شود.

وی با بیان این که شرایط کار مدارس در داخل و  خارج از کشور با هم یکسان نیست، افزود: به تناسب وضعیتی  که  در هر کشور وجود دارد یعنی با  تشخیص کشور میزبان، مدارس خارج از کشور تعطیل شده اند بلافاصله  آموزش مجازی نیز آغاز  شده است و نیازی  برای  رفع اشکال و کلاس حضوری در  این مدارس نیست.

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش همچنین گفت: هر ساله پایان سال تحصیلی در خردادماه است و هر کشوری که امکان بازگشایی داشته باشد  برای پایه دوازدهم به صورت حضوری امتحان می گیریم  و هر کشوری  باتوجه به شرایط  قرنطینه اجازه برگزاری امتحانات را ندهد، برگزاری امتحانات به شهریور موکول می شود.  

کریمی ادامه داد: امتحانات پایه دوازدهم باید به صورت حضوری برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =