آغاز ثبت‌نام از متقاضیان ایجاد مراکز خدمات بهزیستی در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی گفت: ثبت‌نام الکترونیکی از متقاضیان حقیقی و حقوقی تاسیس مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) آغاز شد و به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد داشت.

علی عرب نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای اصلی و تأثیرگذار در حوزه رفاه اجتماعی کشور و متولی ارتقای سلامت اجتماعی، منشا خدمات ارزشمند تخصصی و حمایتی به گروه‌های مختلف جامعه است.

وی گفت: در گام دوم انقلاب و با گذشت بیش از ۴۰ سال از تشکیل سازمان بهزیستی کشور و گسترش ماموریت‌ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از این سازمان، بهره‌مندی از پتانسیل و ظرفیت‌های مردمی در قالب مراکز و  موسسات غیردولتی، به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی امری اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: در چنین شرایطی، طراحی و اجرای راهکاری که امکان ارائه مجموعه‌ای از خدمات را فراهم کند و موجب تسهیل مراجعه، پیگیری و پاسخگویی به جامعه شود، بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی در چارچوب فعالیت بهزیستی و سطح یک خدمات سازمان فعال خواهند بود عنوان کرد: با توجه به اینکه طبق برنامه ششم‌ توسعه، متولی سلامت اجتماعی سازمان بهریستی است، در این چارچوب مراکز فعال می‌کنند.

عرب نژاد بیان کرد: متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط می‌توانند از ۲۲ اردیبهشت ماه جاری (به مدت ۱۵ روز) با مراجعه به سامانه صدور مجوز سازمان بهزیستی کشور به نشانی اینترنتی http://centers.behzisti.net/register درخواست خود را برای صدور مجوز تاسیس این مراکز ثبت کنند.

وی گفت: درخواست تاسیس مرکز خدمات بهزیستی به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد و اشخاص حقیقی و افراد تحصیلکرده در رشته‌های مددکاری اجتماعی و رشته‌های مرتبط طبق دستورالعمل اعلام‌ شده می‌توانند درخواست بدهند و هر فرد پنج نقطه را به عنوان نقاط مطلوب خود برای احداث مرکز مثبت زندگی پیشنهاد می‌دهد و براساس اولویت‌ها مرکز تاسیس می‌شود.