۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83785994
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف یک فقره زمین خواری میلیاردی در چرداول

ایلام - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام گفت: یک فقره زمین خواری به مساحت ۱۰ هزار مترمربع به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان چرداول کشف و رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: در پی شکایت اداره مسکن و شهر سازی مبنی بر این که فردی سود جو اقدام به تصرف اراضی ملی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و حصارکشی اطراف آن در شهر آسمان آباد از توابع شهرستان چرداول ،موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت .

وی با بیان اینکه دستور رفع تصرف از اراضی ملی از سوی مقام قضایی صادر شده است، افزود: با حضور دادستان شهرستان، ماموران انتظامی، یگان حفاظت منابع طبیعی، نماینده اداره مسکن و شهرسازی پس از تخریب حصار اطراف ملک این زمین دولتی رفع تصرف شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام با اشاره به همراهی و پشتیبانی عملیاتی و انتظامی نیروی انتظامی از یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان در برخورد با متصرفین اراضی ملی و دولتی یادآور شد: طرح تشدید برخورد با متخلفین در این زمینه با همکاری دستگاه قضایی با قاطعیت ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: همکاری دستگاه های متولی در راستای طرح برخورد با متخلفان باعث شده که آمار رفع تصرف اراضی در سطح استان ایلام افزایش قابل ملاحظه ای یابد.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =