۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 923
کد خبر: 83785971
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳۷ نفر اتباع ایرانی‌ از تاجیکستان به ایران بازگشتند

تهران –ایرنا –با تمهیدات سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، ۱۳۷ نفر از هموطنان ایرانی که در پی شیوع کرونا در این کشور حضور داشتند، به ایران بازگشتند.

سفارت ایران در تاجیکستان اعلام کرد: با تمهیدات و پیگیری‌های انجام شده در دوشنبه پایتخت تاجیکستان و همراهی مقامات حکومت این کشور، ۱۳۷ تن از هموطنان ایرانی که درخواست بازگشت به کشورمان را داشتند، سه‌شنبه شب (۲۳ اردیبشهت ۹۹) با پرواز شرکت هواپیمایی وارش به میهن اسلامی بازگشتند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعمال مقررات سختگیرانه در بازگشت اتباع کشورها، مانند قطع پروازهای بین المللی و داخلی، ممنوعیت تردد میان شهرها، توقف کلیه اتوبوس‌ها، قطارها و تاکسی‌ها و... بسیاری از هموطنان ایرانی از جمله دانشجویان و گردشگران و تجاربا مشکل بازگشت به کشور مواجه شده بودند.

سفارتخانه‌ها و کنسول‌گری‌های جمهوری اسلامی ایران در سراسر دنیا علاوه بر دریافت مجوزهای رسمی دولتی، با اهتمام ویژه و شبانه روزی و با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری شرایط بازگشت ایرانیان و مسافران را به کشور در طول شیوع بیماری کرونا فراهم کردند.

در همین چهارچوب تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر از هموطنان ایرانی در دو ماه گذشته از دهلی‌نو و مومبای در کشور هندوستان به کشور بازگشته‌اند و بسیاری از اتباع خارجی هم که در ایران حضور داشتند به کشورهای خود بازگشته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =