کیفیت هوای پایتخت با وجود افزایش غلظت آلاینده‌ها سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه(۲۴ اردیبهشت) با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۲ در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۶۴ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۷ و منواکسید کربن با شاخص ۱۷ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری(منطقه ۲۰) با شاخص ۸۰،شهرداری(منطقه ۲۱) با شاخص ۷۵و پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۶۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه(منطقه ۳) با شاخص ۲۳، شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۲۷و پونک با شاخص ۲۸در این مدت کمترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۱۵روز هوای پاک و ۳۹ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =