۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 942
کد خبر: 83785763
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد خانه‌های تخریبی سیل‌ گلستان نوسازی شد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل پارسال این استان گفت که تاکنون ۹۰ درصد واحدهای مسکونی سیل‌زدگان نوسازی شد و در اختیار مالکان آن‌ها قرار گرفت.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل استان اظهار داشت: همان گونه که به مردم وعده داده شده تلاش می‌کنیم ساخت بقیه خانه های تخریب شده سیل پارسال تا خرداد ماه امسال به پایان برسد.

در سیل سال گذشته گلستان، بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ خانه در شهرهای گلستان تخریب شده بود.

وی با بیان اینکه تعمیر همه مدارس نیازمند مرمت آسیب دیده از سیل پارسال به پایان رسید افزود: از ۲۴ مدرسه تخریب شده و نیازمند نوسازی، ۲۰ مدرسه قبل از شروع سال تحصیلی جدید به بهره برداری خواهد رسید و  عملیات ساخت ۴ مدرسه دیگر نیز تا پایان امسال به اتمام می رسد.

استاندار گلستان گفت که برای احداث این ۲۴ مدرسه از منابع مختلف حدود هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

حق شناس بیان کرد: همچنین در بخش کشاورزی تاکنون هزار میلیارد و ۹۰ میلیون ریال غرامت به بهره برداران خسارت دیده این بخش پرداخت شد که در این میان برخی کشاورزان به طور کامل خسارت خود را دریافت کردند و برای پرداخت خسارت بقیه کشاورزان منتظر ابلاغ اعتبار هستیم.

 در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی, فرمانداران و مدیران ستادی به ارایه گزارش در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل پرداختند.

مجموع خسارت وارده به گلستان در سیل سال قبل ۴۸ هزار میلیارد ریال اعلام شد که خسارت به ۱۷ هزار و ۸۰۰ خانه، آسیب به مزارع محصولات استراتژیک مثل گندم، جو و کلزا، صدمه دیدن زیرساخت‌های حمل و نقل، کاهش ۴۰ درصدی گردشگری نسبت به سال گذشته، خسارت کلی ۱۰۰ واحد صنعتی و بیکاری حداقل سه هزار نفر و در آسیب‌های وارده به جمعیت عشایر، تبعات ناشی از عدم آمادگی و ناسازگاری با رخدادهای طبیعی بود که تنها در چند هفته ابتدایی سال هزینه‌ای حدود ۷۱ درصد بودجه ۶۷ هزار میلیارد ریالی سال جاری استان را به بار آورد.

اخبار مرتبط

  • گلستان یک سال پس از سیل

    گلستان یک سال پس از سیل

    گرگان - ایرنا - در همان روزها که مردم ایران برای خرید سبزه و ماهی شب عید در تکاپو بودند، باران…

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =