تمامی دروس سال تحصیلی جاری در چهارمحال و بختیاری آموزش داده شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از پایان آموزش محتوای دروس سال تحصیلی جاری در این استان خبر داد و گفت: از ۲۷ اردیبهشت دانش‌آموزان می‌توانند به مدت چهار هفته برای رفع اشکال در مدارس حضور پیدا کنند.

فرحناز قائدامینی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان آموزش به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد، توزیع درسنامه، «سی‎دی» و «دی وی دی» پیگیری شد و از طریق این ابزارها تمامی دروس سال تحصیلی به دانش‌آموزان استان ارائه شده است.

وی ادامه داد: با این وجود به سبب مشکلاتی که برخی خانواده‌ها در اتصال به شبکه شاد و آموزش غیرحضوری داشتند، اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفتند که مدارس برای رفع اشکال دانش‌آموزان از ۲۷ اردیبهشت بازگشایی شود.

قائدامینی ،با بیان اینکه الزامی برای حضور دانش‌آموزان در مدارس وجود ندارد، تصریح کرد: شرایط مناسب برای حضور دانش‌آموزان در مدارس استان ایجاد شده است و اولیا با سعه‌صدر و بدون نگرانی فرزندان خود را راهی مدارس کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: تمامی پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس در نظر گرفته شده و توصیه می‌شود دانش‌آموزان به ماسک و دستکش مجهز باشند و اولیا از ازدحام در درب مدرسه خودداری کنند.

قائدامینی در خصوص برگزاری امتحانات پایان سال دانش‌آموزان نیز گفت: به جز مقطع اول دبستان، نهم و دوازدهم، نحوه برگزاری امتحانات دانش‎آموزان از سوی شورای مدرسه تصمیم‌گیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دانش‎آموزان پایه دوازدهم نیز می‎توانند تا ۱۰ خرداد رفع اشکال کنند و خود را برای برگزاری امتحانات از ۱۷ خرداد آماده کنند.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور مدارس و دانشگاه‌ها به شکل حضوری تعطیل شدند اما آموزش به صورت مجازی تداوم یافت. 

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه و حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha