۳۶۳ مدرسه مناطق روستایی کردستان باز است

سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: آموزش دانش‌آموزان در ۳۶۳ مدرسه مناطق روستایی این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برقرار و مدارس باز است.

صدیقه عبداللهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر آموزش پنج هزار و ۲۱۰ دانش آموز در ۳۶۳ مدرسه با ۵۰۰ کلاس درس با رعایت موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی برقرار شده است.

 وی افزود: این دانش‌آموزان بیشتر در مناطق روستایی شهرستان بانه و منطقه زیویه ساکن هستند که دارای کلاس‌های چندپایه کم جمعیت بوده و به دلایلی به آموزش مجازی دسترسی ندارند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: برای دایر شدن کلاس‌های درس در این مناطق هماهنگی‌های لازم انجام شده و همکاران فرهنگی داوطلبانه و با رضایت اولیا و دهیار روستا دانش‌آموزان را آموزش می‌دهند.

وی یادآور شد: در هر منطقه‌ای که اولیا و دهیار روستا رضایت نداشته‌اند کلاس‌ها تشکیل نشده ضمن اینکه جمعیت دانش‌آموزی در این مناطق کم بود و دانش‌آموزان با هم وارد مدرسه نشده و کلاس‌ها پایه به پایه تشکیل خواهد شد.

عبداللهی تاکید کرد: کلاس‌های این دانش‌آموزان در فضای باز و در هفته ۲ تا سه روز تشکیل می‌شود تا دانش‌آموزان از درس و مدرسه جا نمانند.

بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز کردستانی در سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ در دوره‌های مختلف مشغول به تحصیل و ۲۴ هزار نفر از پرسنل در واحدهای اداری و آموزشی استان مشغول به آموزش و خدمت رسانی به آینده سازان کشور هستند، از این تعداد دانش آموز ۱۵۸ هزار نفر در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند که حدود ۴۵ هزار نفر آنها را دانش آموزان روستایی تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =