کالدرون خطاب به داور فینال جام جهانی ۹۰: صادق باش و اعتراف کن

تهران- ایرنا- «گابریل کالدرون» بعد از ۳۰ سال از داور فینال جام جهانی ۱۹۹۰ خواست تا به اشتباهش در مورد عدم اعلام پنالتی روی وی در دیدار آرژانتین برابر آلمان اعتراف کند.

سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس در جریان فینال جام جهانی ۱۹۹۰ به همراه آلبی سلسته برابر آلمان قرار گرفت؛ تیمی که در نهایت عنوان قهرمانی را به خانه برد.

و حالا بعد از ۳۰ سال، کالدرون در پستی توییتری خطای پنالتی را که روی وی اعلام نشد، به خاطر آورد و از داور آن دیدار خواست تا اشتباه خود را بپذیرد.

در سال ۱۹۹۰ آلمان‌ها بعد از فینالی بسیار سخت برابر آرژانتین، قهرمان شدند. یک پنالتی در دقیقه ۸۵ بازی تکلیف قهرمانی را مشخص کرد و سومین ستاره را روی سینه ژرمن‌ها چسباند.

با این حال، این دیدار به واسطه صحنه جنجال برانگیز دقیقه ۷۸ نیز در یادها ثبت شده است؛ «لوتار ماتئوس» در محوطه جریمه خودی، کالدرون را که اسطوره باشگاه رئال بتیس بود، نقش بر زمین کرد و داور هیچ خطایی اعلام نکرد.

کالدرون با به خاطر آوردن این صحنه در توییتر از داور دیدار یعنی «ادگاردو کولِسال» خواست تا اشتباهش را قبول کند و نوشت: کودِسال، لطفا صادق باش. تقریبا سی سال پیش ما در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ در ایتالیا برابر آلمان بازی کردیم.

وی که به همراه این درخواست ویدئویی صحنه مذکور را نیز ضمیمه کرده است، ادامه داد: در دقیقه ۷۸ زمانی که بازی بدون گل مساوی پیگیری می‌شد، لوتار ماتئوس روی من خطای پنالتی محرزی مرتکب شد. او پای من را کشید و مرا نقش بر زمین کرد.

کالدورن در ادامه می‌نویسد: البته ادگاردو کودسال داور مکزیکی آن را خطا اعلام نکرد. مابقی داستان را هم که همه می‌دانند. با این حال، چند روز پیش، این صحنه را برای نخستین بار از زاویه‌ای که به وضوح بر ادعای آن روز من صحه می‌گذارد، دیدم.

وی افزود: مثل یک جنایت بود. او (داور) دست کم باید صادق باشد و به اشتباه خود و ربودن شانس بالا بردن جام قهرمانی ۱۹۹۰ ایتالیا از آرژانتین اعتراف کند.

پیش‌تر کودسال در گفت‌وگو با رادیو ۱۰۱۰ اروگوئه گفته بود که دیگو مارادونا بدترین آدمی است که تا به حال دیده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =