۷۴۰ میلیارد تومان تسهیلات مسکن در ایلام جذب شد

ایلام-ایرنا- استاندار ایلام گفت: ۷۴۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی این استان که در سیلاب سال گذشته تخریب شدند، جذب شد.

قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ضمن تقدیر از عملکرد دستگاه های درگیر در کار اظهار داشت: با پیشگیری و پیش بینی درست وقایع و پای کار بودن مسوولان و همراهی مردم توانستیم بحران سیل فروردین ماه را به یک فرصت بسیار خوب برای استان مبدل سازیم.

وی افزود: در آن حادثه در تمامی مراحل پیشگیری، امداد رسانی و بازسازی مناطق سیل زده استان به نحو مطلوبی عمل کردیم.

استاندار ایلام با اشاره به موفق عمل کردن استان در جذب اعتبارات سیل استان یادآور شد: قریب ۷۴۰ میلیارد تومان در قبال سیل اعتبار دریافت کردیم که از این میزان حدود ۲۹۱ میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی، ۱۸۱ میلیارد تومان بصورت بلاعوض و قریب ۲۶۵ میلیارد نیز بصورت تسهیلات ارزان قیمت به سیل زدگان ارائه شد و این یک حرکت جهادی و انقلابی و ارزشمند در آن شرایط خاص بود.

سلیمانی دشتکی ضمن انتقاد از کارشکنی برخی دستگاه ها در این رابطه گفت: نقاط ضعف و قوت امور مدیریتی در شرایط بحران را بایست در ظرف زمانی و مکانی خاص خود مورد توجه و قضاوت قرار داد.

وی بر حفظ امنیت کاری مدیران تاکید کرد و یادآور شد: مدیران بایست توان و شهامت کار کردن را داشته باشند اما اگر  مدیری از جایگاه خود سو استفاده کرد حتما بایست برخورد کرد ولی دلیل تراشی که مانع انجام کارهای درست و قانونی شود خوب نیست.

استاندار ایلام افزود: مدیران برای انجام کارهای بزرگ بایست توان ریسک پذیری داشته باشد.

سلیمانی دشتکی با اشاره به دستاوردهای خوب انجام شده ظرف سه سال اخیر گفت: این دستاوردها خدمات نظام در استان است که بایست منصفانه در مورد آن قضاوت کرد.

وی تلاش های صورت گرفته در سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و تحول در زیرساخت های راه، آب و خاک و نفت و پتروشیمی و ... در استان را کم نظیر عنوان کرد و گفت: در این بین ندیدن این خدمات و بجای آن بولد کردن یک شاخص به قصد زیر سوال بردن دیگر خدمات انجام شده درست نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =