شکارچیان سابقه‌دار در پارک ملی بمو شیراز دستگیر شدند

شیراز - ایرنا- رئیس پارک ملی بمو شیراز گفت: محیط بانان حافظ محیط زیست در این پارک شکارچیان سابقه دار که با تیراندازی به ایجاد درگیری با محیط بانان مبادرت کرده بودند را دستگیر کردند.

 علی آرندی رییس پارک ملی بمو  شیراز روز سه شنبه با اشاره به درگیری محیط بانان با شکارچیان در این پارک افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در حین گشت و کنترل شبانه متوجه حضور شکارچیانی شدند که قصد داشتند در تاریکی شب با نصب پروژکتور اقدام به شکار کنند.

آرندی افزود: ماموران محیط زیست با اطلاع از حضور شکارچیان در منطقه حضور یافتند و اقدام به دستگیری تعدادی از شکارچیان کردند ، در این میان یکی از شکارچیان مسلح  به سمت محیط بانان آتش گشود و اقدام به درگیری مسلحانه کرد ، اما محیط بانان با وجود تاریکی شب و تیراندازی متخلفین با تعقیب و گریز مناسب شکارچیان غیر قانونی را دستگیر  کردند.

رییس پارک ملی بمو  شیراز افزود:  از این متخلفان یک قبضه اسلحه ژ ۳، و دوربین شکاری و پروژکتور کشف و ضبط گردید و پرونده متخلفان جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

پارک ملی بمو با مساحت ۴۸ هزار هکتار و طبیعتی زیبا و بکر و غنی از تنوع زیستی گیاهی و جانوری با ارزش و بی نظیر، حاصل حراست و حفاظت خالصانه حافظان محیط زیست ظرف ۵۰ سال اخیر در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال شیراز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها