ایران و روسیه برهمکاری در زمینه مبارزه با کرونا تاکید کردند

تهران - ایرنا - وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و روسیه، در چارچوب مذاکرات روسای جمهور ایران و روسیه و تاکید آنان برای همکاری‌های دو کشور در مبارزه با کووید ۱۹، به صورت ویدئوکنفرانسی گفت و گو کردند.

به گزارش وزارت بهداشت، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز سه شنبه در گفت و گوی ویدئوکنفرانسی با وزیر بهداشت کشور روسیه، ضمن تبریک انتصاب آقای میخائیل موراشکو به سمت وزیر بهداشت روسیه از ارسال کمک‌های این کشور قدردانی کرد و افزود: لازم است همکاری‌ ها و تبادل تجربیات ایران و روسیه در مبارزه با ویروس کرونا و نیز با تلاش بیشتر کشورهای منطقه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تبادلات تجاری فی مابین، بیش از گذشته گسترش یابد.

نمکی با اشاره به ضرورت همکاری های دو کشور در زمینه مبارزه با کووید ۱۹ و حمایت از سازمان جهانی بهداشت، اقدامات جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بسیج ملی مبارزه با کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و سپس بازگشایی تدریجی کسب و کارها در چارچوب ابتکار فاصله گذازی هوشمند را تشریح کرده و این اقدامات را زمینه ساز کاهش بار بیماری و مرگ و میر در ایران، دانست.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال‌های اخیر روابط خوبی بین وزارت بهداشت ایران و روسیه برقرار بوده، بر تلاش در راستای گسترش روابط و همکاری ‌های همه جانبه به ویژه در زمینه‌ های تحقیقاتی و پزشکی و همچنین، انتقال تجربیات دو کشورتاکید کرد.

اقدامات بهداشتی و درمانی روسیه

 دکتر میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه نیز در این گفت وگو، اقدامات بهداشتی و درمانی روسیه به ویژه کنترل مرزها، تجهیز بیمارستان‌ها، تدوین و ابلاغ پروتکل های بهداشتی و درمانی به عموم مردم، پرسنل و مراکز و موسسات و نیز اقدامات درمانی را تشریح کرد و اذعان داشت، محدودیت های فیزیکی اعمال شده، آثار اقتصادی را به همراه داشته است.

وی در ادامه روابط استراتژیک ایران و روسیه را بسیار خوب بیان کرد و بر توسعه مناسبات و همکاری‌ های متقابل در زمینه های مختلف بهداشتی و تحقیقاتی به ویژه دارو و واکسن تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =