۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 784
کد خبر: 83785510
۱ نفر

برچسب‌ها

نخستین نشست راه دور دفاتر خارجی ایرنا برگزار شد

تهران – ایرنا – نخستین نشست راه دور روسای دفاتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در خارج از کشور از طریق ویدئو کنفرانس با حضور « سید ضیاء هاشمی» مدیرعامل ایرنا روز سه شنبه برگزار شد.

 اعضای شورای معاونان ایرنا و سردبیران گروه های مناطق و برون مرزی ایرنا در این نشست حضور داشتند و روسای دفاتر ایرنا در چین، آمریکا، روسیه، عراق و انگلیس گزارشی از آخرین وضعیت دفاتر ایرنا در این کشورها و آخرین تحولات در حوزه های ماموریتی ارائه کردند.

در این نشست تصمیماتی برای بهبود شرایط فعالیت حرفه ای دفاتر ایرنا در خارج از کشور اتخاذ و قرار شد در فرصت های مناسب این نشست ها تداوم یابد.

مدیرعامل ایرنا با قدردانی از تلاش های همکاران ایرنا در دفاتر خارج از کشور برضرورت هماهنگی و همکاری بیشتر با دیگر سازمان های ایرانی در حوزه های ماموریتی هر دفتر و پوشش تحولات و خبرها با رویکرد تولید محور تاکید کرد.

هاشمی همچنین خواستار توجه ویژه دفاتر ایرنا در خارج از کشور به اوضاع و شرایط ایرانیان و ارتباط نزدیک با آنان و کمک به توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف شد.

وی تاکید کرد که ایرنا باید در عرصه و تعاملات بین المللی بویژه در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و  رسانه ای نقش آفرینی کند و در این ماموریت نقش دفاتر ایرنا در خارج از کشور بسیار پررنگ و محوری است.

مدیرعامل ایرنا  از رسانه های کشور چین از جمله خبرگزاری شینهوا، رادیو بین‌المللی چین، روزنامه مردم، روزنامه گلوبال‌تایمز، انجمن خبرنگاران چین که با همکاری دفتر ایرنا در پکن اقدام به ارسال ماسک برای مقابله با ویروس کرونا کرده بودند قدردانی کرد و گفت که انتظار می رود مناسبات دوجانبه و منطقه ای ایرنا با رسانه های دیگر کشورها و به ویژه روند همکاری دفاتر ایرنا با رسانه های حوزه ماموریتی بیش از گذشته تقویت شود.

در این نشست آخرین وضعیت بحران کرونا( کووید ۱۹) در جهان ، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رفتار کشورهای اروپایی در قبال برجام و اینستکس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

با توجه به اهمیت روز جهانی قدس برگزاری نشست آنلاین شورای سردبیران اداره کل اخبار خارجی با حضور روسای دفاتر ایرنا در خارج از کشور اوایل هفته آینده به منظور بررسی و تنظیم جدول برنامه خبری و مشارکت فعال ایرنا در پوشش تحولات این روز و انعکاس این تحولات به زبان های مختلف مورد تاکید قرارگرفت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha