۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز بیمارستان‌های پاکدشت اختصاص یافت

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: به منظور تجهیز بیمارستان‌های شهرستان، ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده  به پاکدشت اختصاص یافت.

هادی تمهیدی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان پاکدشت از دو بیمارستان شهدا و زعیم برخوردار است که در طول شیوع ویروس کرونا، امکانات و تجهیزات این دو بیمارستان برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافت.
وی اظهار کرد: با وارد عمل شدن تمامی امکانات درمانی و بهداشتی شهرستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، برخی از کمبودهای حوزه درمان شهرستان نمایان شد که با مساعدت استاندار تهران، ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به پاکدشت اختصاص یافت تا تجهیزات مورد نیاز دو بیمارستان شهرستان تهیه شود.
وی گفت: پیش از این یک دستگاه اکسیژن‌ساز بااعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال برای بیمارستان زعیم خریداری و نصب شده بود.
تمهیدی از پرداخت کارانه معوق پزشکان و پرسنل، خرید کولرگازی و متعلقات دستگاه اکسیژن‌ساز، ساخت سازمان نصب دستگاه اکسیژن‌ساز، خرید دستگاه پمپ سرم و سرنگ، خرید ۲ هزار و ۶۰ عدد لباس حفاظت ایمنی، خرید دستگاه ام آر آی، خرید دو دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی، خرید کیت و لوازم آزمایشگاهی و خرید دو دستگاه ژنراتور به عنوان بخشی از هزینه‌کردهای شهرستان با اعتبارات اختصاص یافته یاد کرد.
وی گفت: همچنین با استفاده از ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته، ۷۰ دستگاه رایانه، تجهیزات رختشویخانه، ساختمان پیش‌ساخته نصب دستگاه ام آر آی، ساختمان پیش ساخته آزمایشگاه، دستگاه CR ویژه رادیولوژی پرتابل، تخت‌های CCU و ICU، ست اورولوژی، دستگاه شوک قلبی و دستگاه مانیتورینگ خریداری و در بیمارستان‌های زعیم، شهدای پاکدشت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان نصب شد.
فرماندار پاکدشت تصریح کرد: با تجهیز بیمارستان‌های شهرستان به این وسایل، سطح خدمت رسانی به مردم شهرستان ارتقاء می‌یابد.
وی با اشاره به تلاش مسئولان پاکدشت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: در حال حاضر دو آزمایشگاه شهرستان به صورت شبانه روزی نسبت به تست بیماران مشکوک به کرونا اقدام و ظرف ۲۴ ساعت، نتیجه آزمایش را اعلام می‌کنند که این امر، روند درمان بیماران را تسریع بخشیده است.
پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =