تاکید حزب اتحاد ملت بر پرهیز از تقابل لفظی با نیروها و احزاب جبهه اصلاحات

تهران- ایرنا- در جلسه دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی که به صورت مجازی برگزار شد، اعضا بر پرهیز از تقابل لفظی با نیروها و احزاب درونی جبهه اصلاحات تاکید شد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، در جلسه دفتر سیاسی حزب اتحاد ملت که به صورت مجازی و به ریاست علی شکوری‌راد دبیرکل حزب برگزار شد،  روسای کمیسیون‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، زنان، علمی- فرهنگی و آموزشی و نهایتا، امور زیربنایی و محیط زیست گزارشی از جلسات و عملکرد خود ارائه دادند.

بررسی بازتاب‌های بیانیه اخیر حزب به مناسبت روز کارگر و روز معلم، از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود و در آن، با اشاره به هویت عدالت‌خواهانه اکثر اعضا و موسسین حزب، تاکید شد که در کنار گفتمان آزادی و دموکراسی‌خواهی اصلاح‌طلبانه که همواره مورد مطالبه و در محور گفتمان اصلاحات و حزب بوده است، عدالت اجتماعی نیز بایستی در اعلام مواضع حزب مورد توجه بماند.
 
سخنرانی اخیر رییس دولت اصلاحات و انتشار گسترده آن در فضای مجازی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. اعضای جلسه، با تاکید بر نقش رهبری بی‌بدیل ایشان در روند اصلاح‌طلبی ملت ایران، تداوم بدون فراز و نشیب رویکرد خاتمی در دفاع از مردم و منافع ملی را سرمایه‌ بزرگ این جریان فکری و سیاسی برآورد کرده و بر تبیین و ترویج محورهای  سخنرانی اخیر ایشان توسط اعضاء حزب تأکید کردند.

پرهیز از تقابل لفظی با نیروها و احزاب درونی جبهه اصلاحات مگر در جایی که اتهامی به حزب وارد شده باشد که ایجاد شفافیت و توضیح را ضروری نماید، از دیگر موارد مورد توافق در این جلسه بود.

بحث درباره تحولات دوران پسا کرونا، از دیگر دستورات اصلی این جلسه بود که پیامدهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن به اجمال مورد توجه و بررسی قرار گرفت. در این رابطه مقرر شد تا این موضوع همچنان در دستور دفتر سیاسی و شورای مرکزی باقی بماند و کمیسیون‌های تخصصی حزب نیز هر یک در زمینه کاری خود در این باره، بررسی‌های علمی و مطالعاتی به عمل آورده و گزارش آن را به دفتر سیاسی ارائه دهند.  

در  این جلسه همچنین از اصابت موشک خودی به ناوچه کنارک در جریان رزمایش ارتش در دریای عمان اظهار تأسف شد و اعضاء با خانواده شهدای جان‌باخته در این حادثه اظهار همدری کردند.

حاضرین در این نشست همچنین خبر مربوط به حادثه پیش آمده در مرز با افغانستان برای مهاجران افغان که گفته شده‌است بر اثر رفتار نادرست مرزبانان ایرانی بوقوع پیوسته است اظهار تأسف و نگرانی کردند. اعضا همچنین بر روشن شدن چگونگی ماجرا و برخورد انضباطی و قانونی با خاطیان تأکید کردند.

در این جلسه، نسبت به خبر آماری از افزایش خشونت خانگی علیه زنان در شرایط دوران پسا کرونا نیز واکنش نشان داده شد و قرار شد کمیسیون مطالعات زنان موضوع را پیگیری کند.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =