تصویر ۵۰ هزار شهید در سامانه زیارت مجازی گلزار شهدا

تهران - ایرنا - مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا، از مزار ۵۰ هزار شهید عزیز، تصاویر ۳۶۰ درجه تهیه و بارگذاری شده و اکنون زیارت مجازی این تعداد شهدای گرانقدر امکانپذیر است.

به گزارش روز سه شنبه «ایثار»، خداکرم کولیوند در خصوص سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا با تشریح اهداف و امکانات این سامانه افزود: سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا به عنوان نخستین درگاه اینترنتی ارتباط بنیاد با جامعه برای ارائه اطلاعات شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راه‌اندازی شد. پس از جمع آوری اطلاعات و آماده سازی با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی و افتتاح شد و اکنون در دسترس همگان قرار دارد. 
وی در خصوص اهداف اصلی زیارت مجازی مزار و گلزارهای مطهر شهدا گفت: علاوه بر هدف اصلی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اهداف دیگری چون جمع آوری اسناد مربوط به شهدا، فراهم سازی بستر تحقیقاتی برای دوست داران فرهنگ ایثار و شهادت، فراهم سازی زمینه های لازم برای در دسترس بودن و شفافیت اطلاعاتی، استفاده از نمونه تصاویر گلزارهای ساماندهی شده برای معرفی فعالیت و تببین اهداف و به روز رسانی آمار و اطلاعات با استفاده از تایید خانواده های محترم شهدا در راه اندازی این سامانه مد نظر بوده است.
مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله مزایای سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار شهدا را ایجاد حس حضور در مخاطبان با استفاده از تصاویر ۳۶۰ درجه از گلزار و مزار شهدا دانست و افزود: این تصاویر عمدتاً مربوط به گلزارهای دارای بیش از ۵۰ مزار در ۱۲ استان هستند. همچنین مراحل اجرای تصویربرداری برای سایر شهدای گرانقدر در دست اقدام است و ان شاءالله این سامانه به مرور تکمیل خواهد شد.
وی ادامه داد: این سامانه دارای اطلاعات کامل مزار و گلزارهای شهدای سراسر کشور است و از هر شهید حداقل یک عکس کوچک و یا پرسنلی در سامانه بارگذاری شده و قابل ارائه است. از مزایای دیگر این سامانه می توان به پویایی سامانه در جمع آوری اسناد مرتبط با شهدا اعم از عکس، فیلم، وصایا، خاطرات و دلنوشته ها و ارائه این اسناد به مخاطبان اشاره کرد.
کولیوند افزود: این سامانه از طریق آدرس golzar.isaar.ir برای عموم قابل دسترسی است و در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودتر شدن فعالیت های اجتماعی امکان خوبی را برای علاقه‌مندان به زیارت مزارهای شهدا و بهره مندی از فضای معنوی آن ها از طریق مجازی ایجاد کرده است. 
وی با اشاره به ماهیت فرهنگی سامانه زیارت مجازی گلزار و مزار مطهر شهدا گفت: بر این اساس و برابر مصوبه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران مقرر شد برای بارگذاری سایر اسناد و اطلاعات راجع به شهدای عزیز، پس از این معاونت محترم فرهنگی و آموزشی بنیاد مدیریت و تکمیل اطلاعات این سامانه را بر عهده داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha