رئیس جمهوری اندونزی بر رویکرد محتاطانه رفع محدودیت‌های کرونایی تاکید کرد

تهران – ایرنا –"جوکو ویدودو" رئیس جمهوری اندونزی در واکنش به فشارها برای بازگشایی کسب‌وکارهای اقتصادی، ‌بر اتخاذ یک رویکرد محتاطانه برای رفع محدودیت‌ها به منظور افزایش کارایی برنامه‌های مقابله با کرونا تاکید کرد.

به گزارش بلومبرگ از جاکارتا، "جوکو ویدودو" روز سه‌شنبه گفت: کاهش محدودیت‌ها باید با دقت و نه با عجله صورت گیرد. این کار باید بر اساس داده‌ها و اطلاعات دقیق انجام شود تا تصمیم درست اتخاذ شود.  محدودیت‌های تردد در اندونزی حدود ۱۰۰ میلیون نفر را در مناطق و شهرهای مختلف این کشور در بر می‌گیرد و این درحالی است که شمار تلفات کرونا در این کشور بر یک هزار نفر بالغ شده است. 

اندونزی با بیش از ۲۶۰ میلیون نفر به عنوان بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا در حالی همچنان با توقف فعالیت‌های اقتصادی رو به رو است که این اقدام موجب افزایش شمار بیکاران دراین کشور شده است. 

طبق این گزارش، مقام‌های چهارمین کشور پرجمعیت دنیا، شروع به بحث درباره راهبرد خروج از وضعیت مقررات گسترده فاصله‌گذاری اجتماعی کرده‌اند. از سوی دیگر با وجود فشارهای شدید بر نظام درمانی زیر بار شیوعی که نشانی از کاهش در آن دیده نمی‌شود، کارشناسان بهداشتی و پزشکی درباره کاهش محدودیت‌ها هشدار داده‌اند. 

شمار تلفات کرونا در اندونزی روز سه‌شنبه به یک هزار و ۷ نفر و شمار کل مبتلایان به ۱۴ هزار ۷۴۹  نفر رسید. تعداد کسانی که با مبتلایان در تماس بوده و نشانه‌هایی از بیماری بروز داده‌اند اما همچنان منتظر تایید کلینیکی هستند به حدود ۳۲ هزار نفر رسیده و نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر در سراسر این کشور تحت نظر قرار دارند. 

براساس گزارش بلومبرگ، بیش از ۲۰ استان و شهر در اندونزی محدودیت‌های اجتماعی گسترده‌ را به موقع اجرا گذاشته‌اند که درجات مختلفی از موفقیت  را به همراه داشته است. این محدودیت‌ها موجب رکود اقتصادی شده و مقامات اندونزیایی درباره خروج گسترده سرمایه از این کشور تا حد بیشتر از زمان بحران مالی جهانی نیز هشدار داده‌اند. 

"مولیانی ایندراواتی" وزیر بازرگانی اندونزی روز دوشنبه تاکید کرد که نرخ پیش بینی شده رشد اقتصادی ۳.۵ درصدی برای سال جاری تا حد ۲. ۳ درصد کاهش می‌یابد و حتی ممکن است در بدترین حالت اقتصاد این کشور ۰.۴ درصد کوچک شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =