دادگاه صهیونیستی یک نفر را به جرم تجارت با ساکنان غزه محاکمه کرد

تهران - ایرنا - دادگاه رژیم صهیونیستی یک تجار در سرزمینهای اشغالی را به جرم فروش برخی تجهیزات به ساکنان نوار غزه و ادعای همکاری با «حماس»، محاکمه کرد.

به گزارش امروز (سه شنبه) روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، در اسناد دادگاه ادعا شده که این مرد تجهیزات فلزی به یک تاجر وابسته به حماس فروخته و احتمال می‌رود که این تجهیزات برای اهداف نظامی استفاده شده باشد.   

طبق این گزارش، این مرد یکشنبه گذشته به فروش مقادیر زیادی از محصولات فولادی به یک تاجر ساکن غزه محکوم شده بود. براساس این حکم محصولات فروخته شده احتمالا برای موارد نظامی استفاده شده است.

«مایکل پرتز» ساکن منطقه «میوتاخیم» در سرزمینهای اشغالی فلسطین و در نزدیکی مرز باریکه غزه به ارتکاب چندین جرم امنیتی از جمله ارتباط با یک مامور خارجی و همچنین کلاهبرداری، پولشویی و فرار مالیاتی محکوم شده است.

طبق ادعای دادگاه صهیونیستی، منطقه «بئر شبع»، پرتز از اواخر سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۵ اجناس مختلفی از جمله فولاد را به تجار غزه که یکی از آنها به حماس نزدیک بوده، فروخته است. تبادل کالا با این تاجر غزه غیرقانونی بوده و پیشتر به پرتز در مورد این موضوع هشدار داده شده است. اما به رغم آن وی به تجارت با تجار در نوار غزه ادامه داده است .

دادگاه صهیونیستی با اعتراف به فساد در نیروهای نظامی رژیم اشغالگر تاکید کرده پرتز به سربازان مرزی برای انتقال کالاها به نوار غزه رشوه داده و به این ترتیب از بازرسی کالاهایش جلوگیری کرده است.    

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha