توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان‌های کشور

تهران-ایرنا- مراسم توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی به استان‌های کشور با حضور فرماندهان قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، سپاه محمد رسول الله و سید الشهدا برگزار شد.

"سعید محمد" فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) روز سه شنبه در حاشیه بازدید از آماده کردن بسته‌های معیشتی برای کمک به اقشار ضعیف که در کارخانه تلویزیون شهاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموعه سپاه پاسداران از ابتدای فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری رزمایش کمک مومنانه به اقشار آسیب پذیر جامعه، در بخش‌های مختلف و سپاه‌های استانی و بسیج برای خدمت رسانی وارد میدان شد.

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء یک مجموعه مهندسی است اما با توجه به فرمان رهبری و با برنامه ریزی‌هایی که انجام داد تصمیم گرفتیم که گوشه ای از کار را بگیریم و بر همین اساس توانستیم تا به امروز موفق شویم که ۳۵ هزار بسته معیشتی را آماده کرده که بتوانیم در اختیار مردم ضعیف قرار دهیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: از این ۳۵ هزار بسته معیشتی که آمده شده است ۱۵ هزار بسته آن در استان تهران و ۵ هزار در استان البرز توزیع می شود و الباقی در سایر استان‌های کشور توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته برنامه ریزی کردیم که تا هفته آینده بتوانیم ۱۰ هزار بسته دیگر هم آماده کنیم.

محمد ادامه داد: در کنار توزیع بسته های معیشتی در کاری مشترک با کمیته امداد امام خمینی (ره) روزانه ۱۰ هزار پرس غذای گرم در یکی از محل‌های قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) طبخ و در استان‌های البرز و تهران توزیع می شود. البته قرارگاه در استان قم هم روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا تهیه و توزیع می کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اشاره به شیوع کرونا در ایران گفت: با توجه به شیوع ویروس در کشور طبق برنامه‌ریزی روزانه ۵۳ هزار عدد ماسک در پایگاه‌های این قرارگاه تولید و توزیع شد که البته هنوز هم ادامه دارد.

 محمد افزود: در کنار تولید ماسک روزانه ۲۱۰۰ عدد کاور و لباس محافظتی برای کادردرمانی تولید کردیم افزود: حدود ۸۰ هزار بسته بهداشتی تامین و در سطح کشور توزیع شد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) گفت: در تهران هم به صورت ویژه در ۳۵۴ محله تهران حمایت مالی انجام شد که جبهه مردمی مدافعان سلامت بتوانند به بحران زدگان کرونا خدمت رسانی کنند.  

در ادامه سردار محمد یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله  گفت: اقدامی که بعد از نیمه شعبان براساس فرمان رهبری شروع شد بنابراین ابتدا در تهران شروع به شناسایی افرادی که نیازمند هستند کردیم که براین اساس ۲۹۰ هزار خانوار شناسایی شد که در طول این چند روز که از ماه رمضان می گذرد سبدهای معیشتی که توسط مردم و گروه‌های جهادی بسیج و سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و شهرداری ها و سایر دستگاه‌هایی که جمع آوری شده بود بین  آنها توزیع کردیم.

وی یادآور شد: کدهای ملی تمام این خانوارها شناسایی شده و آدرس‌ها موجود است. که ما علاوه بر این که کار موازی انجام ندهیم در عین حال کسی هم از قلم نیفتد. امیدواریم تا پایان ماه رمضان بتوانیم تعداد شناسایی و توزیع این سبدها را به ۴۰۰ هزار برسانیم.

سرداریزدی با بیان این که سپاه محمد توزیع بسته های معیشتی کلان شهر تهران را برعهده دارد گفت: برای استان تهران و شهرستان‌های آن هم خانوارها جدا شناسایی می شوند که مسوولیت توزیع این اقلام به سپاه سیدالشهدا سپرده شده است.

وی یادآور شد: البته  ما به واسطه این که بعضی از گروه های جهادی در تهران بزرگ مستقر هستند منطقه هدف جغرافیایی آنها در بعضی شهرستانها مثل قرچک، ملارد بوده است که آنها را منع نکردیم و آنجا هم کار صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =