۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۲
کد خبرنگار: 2103
کد خبر: 83785312
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان آخرین استان کشور در تورم نقطه به نقطه فروردین ۹۹

سنندج - ایرنا - سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان اعلام کرد: همانند ماه‌های گذشته، درصد تغییرات شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) کاهشی بوده و تورم نقطه به نقطه استان از (۱۵/۱) درصد در اسفند ماه پارسال به (۱۴) درصد در فروردین ماه ۱۳۹۹ کاهش پیدا کرده است.

در این گزارش که روز سه‌شنبه در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر شد، آمده است: تورم نقطه به نقطه کشور در اسفند ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ به ترتیب (۲۲) درصد و (۱۹/۸) درصد بوده که جایگاه استان کردستان در فروردین ۱۳۹۹ نسبت به اسفند ۱۳۹۸ تغییری نکرده و همچنان سی و یکمین استان از لحاظ تورم نقطه به نقطه در کشور است.

تورم ماهانه: (کردستان و کهکیلویه و بویر احمد استان های نخست کشور)

بر اساس نتایج طرح آمارگیری از قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و روستایی در فروردین ماه ۱۳۹۹، استان کردستان با تورم ماهانه (۳/۸) درصد، در جایگاه اول نسبت به سایر استان های کشور قرار گرفته است، تورم ماهانه کشور در فروردین ماه (۲/۱) درصد است، ضمن اینکه کردستان در اسفند ۱۳۹۸ با تورم ماهانه (۱/۷) درصد در جایگاه دوازدهم استان های کشور قرار گرفته بود.  

تغییرات شاخص دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل: (کردستان استان بیست و یکم کشور)

تغییرات شاخص دوازده ماه منتهی به فروردین ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل در استان کردستان و کشور (اردیبهشت ۱۳۹۸ تا فروردین ۱۳۹۹ نسبت به اردیبهشت ۱۳۹۷ تا فروردین ۱۳۹۸) به ترتیب (۳۱/۶) درصد و (۳۲/۲) درصد بوده که استان کردستان در جایگاه بیست و یکم استان های کشور قرار دارد. این تغییرات شاخص در اسفند ماه ۱۳۹۸ در کردستان و کشور به ترتیب (۳۵/۶) درصد و (۳۴/۸) درصد است که استان در جایگاه هفدهم قرار داشت.

 همانند ماه قبل شیب کاهشی "تغییرات شاخص دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل" در استان کردستان در مقایسه با کشور تندتر بوده بطوریکه کاهش تورم دوازده ماهه در فروردین ماه ۱۳۹۹ نسبت به اسفند ماه ۱۳۹۸ در کردستان (۴) درصد و در کشور (۲/۶) درصد بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =