تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان مبنی بر لزوم نظارت بر قیمت‌ها

تهران- ایرنا-جمعی از نمایندگان مجلس در خصوص اتهام به آب انداختن مهاجران افغان توسط مرزداران ایرانی و لزوم نظارت بر قیمت‌ها و فرآیند لجام گسیخته بهای خودرو و مسکن تذکر دادند.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

علی مطهری نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در تذکر کتبی به وزیر کشور اظهار داشت: چرا پاسخ لازم درباره اتهام به آب انداختن مهاجران افغان توسط مرزداران ایرانی را نمی‌دهید.

سیدحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در تذکر کتبی به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: علت بی‌توجهی به ساماندهی صنایع دستی روستایی و معرفی و ثبت آثار تاریخی و آماده کردن زیرساخت‌های مناطق گردشگری گرمی مغان چیست؟

داود محمدی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به ریاست جمهوری و وزیر آموزش و پرورش در تسریع در اعمال ضریب ۱.۲ پیرامون احکام حقوقی کارگزینی کارکنان آموزش و پرورش استثنایی که با کمال تأسف از سال ۸۸ علیرغم پیگیری‌های به عمل آمده اعمال نشده است، تذکر داد.

وی همچنین به رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم نظارت بر قیمت‌ها و فرآیند لجام گسیخته بهای خودرو و مسکن تذکر داد.

شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده مردم سیرجان، بردسیر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم شفافیت درخصوص عدم پرداخت یارانه معیشتی به افراد تحت پوشش و عدم پرداخت تسهیلات به مردم بیکار شده ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین به رییس جمهوری درباره علت وجود شرایط نابسامان در بازار خودروی داخلی را تذکر داد.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در تذکر کتبی به وزیر بهداشت و درمان عنوان کرد: چرا به تعهد خود در جذب نیروهای پرستار که در مقابله با ویروس کرونا کمک کردند، اقدام نمی‌کنید.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر بهداشت و درمان بر تسریع در پرداخت مطالبات بیمارستان ۹ دی خمینی‌شهر  و همچنین به ریاست جمهوری بر لزوم توجه به وضعیت معیشتی مردم در شرایط افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی که زندگی آنان را مختل کرده است تذکر داد.

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در تذکر کتبی به وزیر مسکن و شهرسازی بر لزوم اعطای تسهیلات و تأمین زمین برای ساخت مسکن برای جوانان و اقشار مختلف در شهرستان فردوس و همچنین تذکر به وزیر کشور بر لزوم تسریع در اعلام دو بخش باغستان اسلامیه در شهرستان فردوس تاکید کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر لزوم تسریع در احتساب سه چهارم خدمت وظیفه به عنوان خدمت داوطلبانه در جنگ در نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌های اجرایی به منظور جلوگیری از تضییع حق رزمندگان ایثارگر و مشمولیت آنها از حق ایثارگری و استفاده از یک مقطع تحصیلی طبق سنوات گذشته تذکر داد.

وی همچنین به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در لزوم اتخاذ و ابلاغ فوری تصمیمات ویژه برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت و رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در صنعت گردشگری کشور و استان اصفهان به عنوان نماد و آیینه تمام نمای صنعت گردشگری ایران با در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی بدون بهره و معافیت مالیاتی در بازگشایی مراکز گردشگری با استفاده از پروتکل‌های بهداشتی تذکر داد.

نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در تذکر کتبی به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: چرا بدون کار کارشناسی ۶۰ درصد پست‌های سازمانی اقلیم‌شناسی به ارگان‌های دیگر واگذار شده است و کارکنان رسمی این مرکز به شهرهای دیگر منتقل شده‌اند.

وی همچنین در تذکر دیگری به وزیر نیرو گفت: با توجه به بارندگی‌های مکرر در فصل بهار چرا اقدامات لازم درخصوص بهینه‌سازی مسیل‌های سیلاب انجام نمی‌شود.

همچنین در تذکر به رییس جمهوری و وزیران آموزش و پرورش، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصاد و دارایی، خارجه، بهداشت و درمان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری، راه و شهرسازی، علوم و تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، نفت، ورزش و جوانان و کشور عنوان کرد: چرا کارشناسان معاهدات بین‌المللی وزارتخانه‌های مختلف پیش‌نویس معاهدات را به طور کامل مطالعه و کارشناسی نمی‌کنند که این بی‌دقتی باعث زیر سوال رفتن داشته‌های تاریخی ما شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =