فلسطینی‌ها خود را برای برگزاری روز قدس آماده می‌کنند

غزه - ایرنا - فلسطینی‌ها در نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی به رغم شیوع «ویروس کرونا» خود را برای برگزاری «روز جهانی قدس» آماده می‌کنند.

«اسماعیل رضوان» از فرماندهان «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در غزه تاکید کرد که قدس تنها پایتخت ابدی مردم فلسطین بوده و باقی خواهد ماند.  

وی به نقش بسیار ارزشمند «امام خمینی» (ره) رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در زنده کردن اندیشه و فرهنگ قدس و فلسطینی‌ها با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) اهمیت قدس و فرهنگ فلسطینی‌ها و مقاومت را برای نسل‌های آینده امت اسلامی و عربی روشن کرد.  

عضو حماس اضافه کرد: فرهنگ مقاومت، روشنگری و تلاش به منظور زنده نگهداشتن مساله فلسطین و قدس برای انقلاب اسلامی و رهبری آن از اولین لحظه پیروزی در بیش از ۴۰ سال قبل با اهمیت اعلام شد.  

وی افزود: در روز جهانی قدس، بر اینکه قدس تنها پایتخت ابدی مردم متحد فلسطین بوده و خواهد بود و  اینکه این شهر باید در عمق فرهنگ و اندیشه ملت اسلامی و عربی باشد، تاکید شده است . 

رضوان تاکید کرد: ما در مسیر مقاومت به پیش می‌رویم و از اندیشه و فرهنگ قدس، فلسطین و مقاومت منحرف نخواهیم شد. 

وی توده‌های مردم امت اسلام و عربی را به زنده نگهداشتن روز جهانی قدس به رغم شیوع ویروس کرونا فراخواند و از همه خواست تا با رعایت نکات بهداشتی در این رویداد مهم جهانی برای تاکید بر اینکه مسلمانان در مسیر آزادی قدس و فلسطین قدم برمی‌دارند و قدس و فلسطین در قلب همه اعراب و مسلمانان قرار دارد، شرکت کنند.  

در آخرین جمعه ماه رمضان، فلسطینی‌ها همزمان با مردم دنیا روز جهانی قدس را با برگزاری راهپیمایی‌های گسترده در نوار غزه گرامی می‌دارند. در این روز دهها هزار فلسطینی برای گرامیداشت روز جهانی قدس به سمت «بیت‌المقدس» حرکت می‌کنند، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این مسیرها بسته شده است و بر اساس تصمیم گروههای مختلف فلسطینی، این راهپیمایی بصورت نمادین در فضای مجازی برگزار خواهد شد. 

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۷ با هدف پشتیبانی مردمی از فلسطین، آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و خواستار تشکیل جبهه متحد اسلامی و انسانی برای تحقق حقوق مظلومان و مبارزه با ظالم و سیاست‌های آن‌ها تا فروپاشی استعمار و استبداد و ایجاد امنیت و آرامش در جهان شدند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha